Vrtić i cesta Šagudovec - Sekirevo Selo najvažniji su projekti Općine Gornja Stubica za 2018.
Općina očekuje 7,5 milijuna kuna iz drugih proračuna za projekte koje je prijavila na natječaje fondova EU i ministarstva
Na sjednici održanoj u petak, Općinsko vijeće Gornje Stubice donijelo je proračun za 2018. godinu, koji je planiran u iznosu od 16.560.800,00 kuna, što je u odnosu na 2017. povećanje za 6 posto. Najveći dio sredstava utrošiti će se na izgradnju i održavanje komunalne infrastrukture i to u iznosu od 10.579.000,00 kuna, a tu je uključeno održavanje nerazvrstanih cesta, lokalnih vodovoda, groblja, javne rasvjete, poslovnih bojekata, javnih površina, zatim sanacija lokalnih cesta i klizišta, uređenje, izgradnja i modernizacija javne rasvjete, izgradnja cesta, dječjeg vrtića, nogostupa te proširenje groblja.
Za razvoj zajednice planirano je 713.300,00 kuna za poticanje poljoprivrede, malog i srednjeg poduzetništva, razvoja turizma, izradu Strategije razvoja Općine, sanaciju Kućice pod Lipom, uređenje prostora bivše pošte te dječje igralište u Sv. Mateju. Za djelatnost vatrogastva, CZ, JVP i GSS planiran je iznos od 423.000 kuna, za predškolski odgoj planirano je 641.000 kuna, za osnovnoškolsko obrazovanje planirano je 20.000 kuna, za sufinanciranje rada pomagača u nastavi planirano je 20.000 kuna, za sufinanciranje kupnje školskih knjiga planirano je 10.000,00 kuna, za logopedsku službu planirano je 12.000 kuna, a za sufinanciranje programa SUVAG-a planirano je 25.000,00 kuna.
U proračunu su i sredstva za javne potrebe u socijalnoj skrbi u iznosu od 571.000 kuna, za javne potrebe u kulturi u iznosu od 70.000,00 kuna te za javne potrebe u športu u iznosu od 283.000 kuna. Načelnik Jasmin Krizmanić istaknuo je kako se od većih projekata očekuje izgradnja nogostupa prema Jakšincu za što je osigurano milijun i pol kuna iz proračuna. Od 16 i pol milijuna kuna, koliki je proračun, 7.5 milijuna kuna su sredstva koja Općina očekuje vezano na kandidature projekata prema EU fondovima i ministarstvima. – Radi se o projektima koje smo već prijavili ili planiramo prijaviti na natječaje. Prije svega, tu je projekt izgradnje dječjeg vrtića i ceste Šagudovec – Sekirevo Selo koji smo prijavili na Ministarstvo poljoprivrede i za što se nadamo dobiti sredstva – rekao je načelnik, dodavši još i proširenje groblja prijavljeno na isto ministarstvo, za što se očekuje oko 600 tisuća te za sanaciju klizišta 350 tisuća kuna i javnu rasvjetu oko 570 tisuća kuna.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Kolar o otpadu u Poznanovcu: 'Svi su sve znali. I ja sam sve znao, ali nisam imao ovlasti ništa učiniti'
Drama u Zagorju: Muškarac teško ozlijeđen u dvorištu, iz OB Zabok prebačen u Vinogradsku
Rano jutros planula kuća u Zagorju: 'Majka je spasila djeci život'
Za djevojčicu Nives: U Zagorje dolazi ''neobični'' svećenik koji vjeru živi na potpuno drugačiji način
Hit kolač za 5 minuta: Samo 3 sastojka, a okus je kao iz najskuplje slastičarnice
[FOTOGALERIJA] U Svetom Križu Začretju svečano otvoren ‘Prvi glas Zagorja’
Brutalan napad: Dvadesetogodišnjaka premlatila trojica muškaraca
U tijeku je potraga: Nestala je Sanja (48)
Zabočka delegacija na tradicionalnoj Pekmezijadi u Dugoj Međi
U nesreći na A3 jutros poginuo mladi nogometaš (20): ‘Slomilo nam je srca’
Stradala životinja na cesti: kako pravilno postupiti
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
