[VIDEO I FOTO] VESELA ATMOSFERA: Međunarodna izložba 'Maske' još jednom oduševila
Izložba se tradicionalno održava uoči fašnika
Jučer je u Galeriji grada Krapine otvorena deveta međunarodna izložba 'Maske'. Riječ je tradicionalnom događanju uoči fašnika kojeg organiziraju Pučko otvoreno učilište Krapina i Galerija Grada Krapine.
Posebnost izložbe je samo otvorenje na kojem su i izlagači i posjetitelji maskirani.
Vesna Kunštek, kustosica Galerije grada Krapine rekla je kako je započeto s ovim događanjem. – 2011. godine Ivančica Cvitić Znidarčić održala je u Zagrebu izložbu pod nazivom Žene i maske, a izložba se preselila u Krapinu. Došli smo na ideju da bismo mogli nastaviti tradiciju te da ćemo svake godine u Galeriji grada Krapine uoči fašnika održati izložbu maski – objasnila je Kunštek i dodala kako je izložba postala međunarodna budući da na njoj uz hrvatske umjetnike izlažu i oni iz Slovenije. Ove godine tako uz njih, sudjeluju i umjetnici iz Vojvodine, Francuske, Ukrajine i Argentine.
Na otvorenju izložbe bila je i zamjenica župana Jasna Petek. – Izložba je prekrasna i možemo vidjeti maske slikane različitim tehnikama, a brojka od 122 maski je uistinu impozantna – rekla je Petek koja pohvalila Galeriju grada Krapine i Pučko otvoreno učilište Krapina.
U prigodnom programu nastupili su članovi Humorističnog društva 'Zvonec', a tu je bio i tamburaški sastav 'Črleni lajbeki'.
Izložba ostaje otvorena do 15. ožujka
Prethodni članak
Sljedeći članak
Nebo nagrađuje dobrotu: 3 znaka od 21. svibnja ulaze u život pun sreće i obilja
Vozač autom udario u djevojku, ubio je i pobjegao. Policija traga za njime
Na terasi obiteljske kuće ubijen mladić. Policija traga za ubojicom
Mesar otkrio tajnu za najsočnije pečenje: Samo premažite meso ovom tekućinom i bit će mekano kao putar
Novi detalji užasa: Na terasi obiteljske kuće ubio mladića koji mu je dostavio hranu
Ponedjeljak donosi promjene: Kome stiže novac, a kome ljubav?
Hrabri Zabok pao tek u produžecima
Inker osigurao naslov dva kola prije kraja prvenstva
Mutak zabio za pobjedu
Pala čak 34 gola
Cleanaholic studio iz Zaboka postao hit – na vaš poziv stižu u vaš dom ili ured
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
