'Vešligaj: Nećemo stati, tražit ćemo od ministra Marića i ravnatelja Porezne uprave da ponište odluku i vrate Poreznu u Pregradu i Klanjec'
Press konferenciju danas su održali klanječki i pregradski gradonačelnik te predstavnici udruženja obrtnika s područja dva grada
Danas je u pregradskoj Gradskoj vijećnici održana konferencija za novinare vezana uz ukidanje Ispostava Porezne uprave u Pregradi i Klanjcu. Okupljene je pozdravio pregradski gradonačelnik i saborski zastupnik Marko Vešligaj. Naglasio je kako je odluka na snagu stupila 1. srpnja te kako je njome Pregrada i Klanjec dobivaju samo samostalne izvršitelje. – Mi imamo izrazito jako poduzetništvo i obrtništvo. Tu se ostvaruje jedna četvrtina prihoda naše županije, a isto toliko investicija dolazi ili se započinje vode. Ovakvom odlukom otežava se poslovanje i građanima, ali i obrtnicima i poduzetnicima – rekao je Vešligaj dodajući da na području koje je pokrivala ispostava u Pregradi djeluje 268 obrta i 140 pravnih osoba.
Gradonačelnik Klanjca Zlatko Brlek naglasio je kako u Klanjcu Ispostava Porezne uprave ima 600 metara kvadratnih novouređenih prostora sa svim tehničkim predispozicijama za rad. – Mi ovom odlukom gubimo i posljednje institucije u našem gradu, a zapravo tražimo da svi imamo jednake uvjete. Naime, u nekim drugim krajevima Hrvatske Ispostave se nisu ukidale, a imale su u ingerenciji mnogo manji broj obveznika – objasnio je klanječki gradonačelnik. Oba su se gradonačelnika složila kako je pozitivna odluka što se Porezna uprava vratila u Krapinu, koje je centar županije, no da odluka vezana uz Klanjec i Pregradu nikako nije dobra.
A da će obrtnici imati velikih problema potvrdili su i predsjednici Udruženja obrtnika Pregrada, Hum na Sutli i Desinić Vlado Večerić te Međuopćinskog udruženja obrtnika Klanjec Mladen Županić. Kako je istaknuo Večerić, mnogo je bliže bilo obavljati poslove u Pregradi nego se dulje voziti i gubiti vrijeme. S njime se složio i Županić dodajući kako je istina da se mnogi postupci mogu obaviti putem e – porezne, no u taj sustav neki ne moraju biti uključeni. – Oni koji nisu u sustavu PDV - a fizički moraju dolaziti u Poreznu jer oni nemaju elektronsku aplikaciju. Isto tako, velika većina obrtnika nije informatički obrazovana pa opet moraju davati novce nekom računalnom servisu i stručnjaku da odradi to umjesto njih – objasnio je Županić. Upravitelj zanatske zadruge KUNA – GORA Julije Fišter složio se kako se zbog ovakve odluke gube i vrijeme i novac što nikako ne može biti dobro.
Na naše pitanje kakvi su daljnji potezi, Marko Vešligaj odgovorio nam je kako su već razgovarali s ravnateljem Porezne uprave koji od svoje odluke ne odustaje. - Upoznat ćemo župana s ovim problemom i tražit ćemo podršku Županije. Poslat ćemo otvoreno pismo prema ravnatelju Porezne uprave i ministru financija Zdravku Mariću. Nabrojit ćemo argumente i pozvati da promjeni odluku. Nećemo odustati. Vjerujemo da će nas podržati i poduzetnici – naglasio je Vešligaj.
Prethodni članak
Sljedeći članak
BABY BOOM U ZAGORJU: U proteklih 7 dana na svijet stiglo čak 28 beba!
Drama u Zagrebu: "Sve je puno policijskih auta"! Policija: "Očevid je u tijeku"
Evo tko sve duguje porez. Rekorderka je dužna čak 70,5 milijuna eura!
KATASTROFA! Izbio veliki požar: 'Nema spasa tvrtki, šteta je ogromna'
Još jedno poskupljenje: Novi udar na vlasnike auta u Hrvatskoj
'Zaboravi poslove u Hrvatskoj, tu ekipa radi za 1.000 eura do penzije, a ovdje ide preko 4.000 bez stresa!'
Stipendije za krapinske učenike i studente: 'Ulaganje u mlade nije trošak, već najvrjednija investicija'
Traktorist (28) vozio pijan s 3.49 promila i bez vozačke dozvole
Nesreća s viličarom. Radnik teško ozlijeđen
Milički: ''Želim vam puno sreće na olimpijadi''
Jesen je vrijeme za sadnju: lukovice koje bude proljeće i hrane prirodu
Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
Izrada kućice za ježa – korak prema očuvanju prirode
