VELIKI JUBILEJ: Udruga 'Društvo sv. Martin' proslavila 20. rođendan uz blagoslov novouređenog doma i igrališta
Održana je misa, procesija te prigodno druženje
U Martincu Orehovičkom uz sutrašnji blagdan sv. Martina održana je proslava 20. obljetnice osnivanja Udruge 'Društvo sv. Martin', kao i blagoslov novoizgrađenog dječjeg igrališta kraj tamošnjeg društvenog doma. Riječ je o udruzi koja je jedan od najaktivnijih segmenata društvenog života u Bedekovčini, a prvi predsjednik Josip Končić u pozdravnom se govoru prisjetio prvih osnivača i samih početaka udruge.
Tog 28. veljače 1999. godine udrugu su osnovali Rudolf Belošević, Ivan Kolarić, Stjepan Jus, Josip Kolarić, Stanislav Kolarić, Dragutin Tenšek, Ivan Tenšek, Gabrijel Kolarić, Dragutin Komorski, Ana Končić, Miroslav Končić, Snježana Mort, Josip Sente, Marijan Sente, Nikola Sente, Stjepan Vranić i Josip Končić. - Sve je počelo inicijatovom mještana da se pokrene društveni život u ovom kraju. Mi smo uvijek bili jedno napredno selu, uvijek prvi u svemu. Jako smo ponosni na to da smo jedna od prvih osnovanih udruga u općini - rekao je sadašnji predsjednik Marijan Tretinjak uz riječi da se bave kulturnom djelatnošću, uređivanjem oko tamošnjeg društvenog doma i kapele, a često odlazi i na razne izlete. Udruga danas broji pedestak vrlo aktivnih i angažiranih članova.
Veliki jubilej udruzi je čestitao i načelnik Bedekovčine Darko Ban, ali se i osvrnuo na izgradnju i uređenje doma kulture i igrališta. – Općini objekt kao što je društveni dom ili bilo koji drugi objekt ne znači ništa ako nema sadržaja i aktivnih mještana koji ga koriste. Ovdje u Martincu Orehovičkom sve to imamo. U ovaj objekt ulagali smo mnogo truda jer smo realizirali projekt od samog početka, od rješavanja imovinsko – pravnih odnosa, preko legalizacije i fizičkih radova – istaknuo je načelnik Ban dodajući kako je želja Općine da zadrže ljudi i u rubnim i ruralnim krajevima Bedekovčine. – U ovaj društveni dom uložili smo oko 850 tisuća kuna, a od ministarstva graditeljstva dobili smo 180 tisuća kuna potpore. Osim ovog dječjeg igrališta, isto radimo i u naseljima Jalševac, Grabe, Židovinjak i u centru Bedekovčine – naglasio je Darko Ban. Da je izgradnja igrališta vrlo važna za one najmlađe mještane u svom je govoru rekla i dječja načelnica Marta Mutak.
Nakon procesije do kapelice i svete mise, održan je blagoslov novouređenog društvenog doma i dječjeg igrališta, kao i krštenje mošta uz zakusku i veselicu.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Zagorje: Evo kada stiže pljusak s grmljavinom
Vrućina još jača, evo kad stiže vrhunac toplinskog vala
Drama u Zagorju: Sjekirom razbijao po kući, a zatim napao policajca. Morali ga prisilno vezati
Zagorec podnio prijavu policiji: 'Nisam dobil kredit'
DHMZ podigao razine upozorenja: Crveni alarm za tri regije u Hrvatskoj
Gradonačelnica Zaboka potpisala važan ugovor: 'Drago nam je što smo ostvarili ovo sufinanciranje'
Sve se mijenja preko noći: ova 3 znaka do kraja lipnja ulaze u razdoblje najveće zarade u životu!
Prometna nesreća: Jedna osoba ozlijeđena, očevid u tijeku
Drama u vikendici: Pijana žena vrijeđala i prebila muža - 'Đubre jedno, prodo si me svima!'
Hokejski savez odgovorio Šimuniću na prozivke o 620.000 eura: 'Svi naši računi su uredno evidentirani'
Održana 11. Noć noćnih leptira
[VIDEO] Zašto pacijenti sve češće biraju EsteticaDent, jedan od najmodernijih dentalnih centara u Zagorju
Želite poslovati u Specijalnoj bolnici Krapinske Toplice? Objavljena dva javna natječaja
Što vaš dom radi svaki dan, a vi to rijetko primjećujete
Opsjedaju vrtove, voćnjake, balkone, prozore i fasade: Stigla je sezona smrdljivih martina, evo kako ih se riješiti
