Uređen oltar i postavljena nova kristionica Župne crkve u Oroslavju
Nakon što su sanirani zidovi od vlage te je napravljen remont centralnog grijanja, sada je postavljen i novi pod, koji je niveliran i popločen talijanskim mramorom
Donedavni radovima djelomično je obnovljena unutrašnjost Župne crkve Uznesenja Blažene Djevice Marije u Oroslavju. Nakon što su sanirani zidovi od vlage te je napravljen remont centralnog grijanja, sada je postavljen i novi pod, koji je niveliran i popločen talijanskim mramorom.
- Pod svetišta snizili smo za 10 do 15 centimetra, a lađu povisili za 10 do 15 centimetra, tako da stariji svijet ne mora po tri, četiri stepenice ići gore, već samo jednu – rekao je upravitelj župe, vlč. Drago Bosnar. Uređen je i glavni oltar, a od bijelog mramora napravljen je i novi oltar, odnosno menza, kao i ambon za čitanje Božje riječi i kristionica, koju crkva do sada niti nije imala. U planu je još i bojanje lađa tijekom ljeta, a svetište će se bojati i restaurirati iduće godine. Dosadašnji radovi koštaju oko pola milijuna kuna, potpomaže ih Grad Oroslavje, ali i donatori sa strane te župljani svojim dobrovoljnim doprinosima.
Vlč. Drago Bosnar kod nove krstionice
Prethodni članak
Sljedeći članak
Ova neočekivana namirnica podiže šećer do vrha: Nitko ni ne zna, a bolje da je nema u kući
'Dej penaze!' S kapuljačom na glavi pokušao opljačkati dućan u Zaboku pa pobjegao, na terenu policija
Svi griješe kad prže svinjske kotlete: uz ovu caku topit će se u ustima
Zagorski policajac pomagao u krijumčarenju gotovo 130 kg kokaina od 3 milijuna eura
Vraća se snijeg u Zagorje: Evo kad ga možemo očekivati
HZMO poslao važnu poruku roditeljima. Nemojte zakasniti
Danas poslijepodne teška nesreća. Poginuo 63-godišnji vozač
KONAČNO: Evo tko se vratio u Dinamo
U 14 sati "zagorski'' derbi, u 18 sati Zabok dočekuje Dubrovnik
Hrvatska u samom dnu po povlačenju europskih sredstava za borbu protiv raka
Zimi vam se magle prozori, a ljeti zrak stoji? I-Vent ventilacija s rekuperacijom to rješava efikasno – uz 7 godina garancije i čak 40% popusta
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
Ovaj stan u idealnom mjestu za život u Zagorju može biti vaš
Što učiniti ako naiđete na leptira koji prezimljuje?
