Učenici triju zagorskih osnovnih škola sudjelovali na zanimljivoj radionici
U sklopu projekta „Mi smo mali, ali smo veliki“
U sklopu projekta „Mi smo mali, ali smo veliki“, koji provodi Udruga mladih Feniks u suradnji s Osnovnom školom Oroslavje, Osnovnom školom Matije Gupca Gornja Stubica i Osnovnom školom Marija Bistrica, a čiji je cilj zaštita prava djece te njihovo unapređenje i promocija kako bi se omogućilo aktivno sudjelovanje djece u lokalnoj zajednici održana je radionica „Kako mogu sudjelovati“.Na radionici su djeca upoznata s pravom na sudjelovanje te mogućnostima i oblicima sudjelovanja u lokalnoj zajednici.
Cilj radionice bio je educirati učenike kako osnažiti vlastite kapacitete za donošenje odluka i aktivno sudjelovati u lokalnoj zajednici. Također, učenici su upoznati s radom jedinica lokalne samouprave u mjestima svojeg prebivališta.U sklopu projekta “Mi smo mali, ali smo veliki”, koji financira Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku, osim navedenih radionica, djeca će se putem različitih edukativno – informativnih radionica informirati o važnosti prihvaćanja različitosti i razvijanja.
Kroz aktivnosti u sklopu projekta, omogućit će se djeci, kao najmaštovitijem segmentu društva, da aktivno sudjeluju u njegovom razvoju i izgradnji, uz istodobno senzibiliziranje javnosti o ovoj tematici i naglašavanje važnosti i potrebe poštivanja prava djece na izražavanje i sudjelovanje u svim onim pitanjima koja se tiču poboljšanja kvalitete njihova života.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Opljačkan poznati trgovački centar u Zagorju
STRAŠNO: Pokušao silovati štićenicu doma za odrasle u Zagorju
Helikopter i hitna u Zagorju
TUŽNA VIJEST: Preminuo legendarni nogometni trener
Grad Oroslavje raspisao natječaj za posao: Ovo su uvjeti
Zagorska policija obilježila Dan sigurnijeg interneta i predstavila novi projekt
Brutalno nasamarili direktora poznate zagorske tvrtke
Velik novac stiže im brzo: Ova 3 horoskopska znaka uskoro će doslovno plivati u novcu
Novi dokaz da Hrvatska leži na blagu: Bušenje počelo na novoj lokaciji
Na Valentinovo u Mariji Bistrici 23. Recital ''Željka Boc''
Kraj starim metodama prozračivanja: 2026. donosi toplu i učinkovitu zaštitu od vlage i plijesni
Kako stoje naše rijetke vrste? Predstavljeni rezultati monitoringa za 2025. godinu
VODIČ KROZ VALENTINOVO: Ljubav se slavi u Zagorju – uz vrhunsku gastronomiju
Zimi vam se magle prozori, a ljeti zrak stoji? I-Vent ventilacija s rekuperacijom to rješava efikasno – uz 7 godina garancije i čak 40% popusta
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
