U Zagorskim Selima obilježen ulazak Hrvatske u EU
Svečanom središnjom županijskom proslavom te cjelodnevnim zabavnim programom u Zagorskim Selima obilježen je jučer ulazak Republike Hrvatske u Europsku uniju.
Svečanom središnjom županijskom proslavom te cjelodnevnim zabavnim programom u Zagorskim Selima obilježen je jučer ulazak Republike Hrvatske u Europsku uniju.
Središnjoj svečanosti u organizaciji Općine Zagorska Sela te Krapinsko-zagorske županije, a u suradnji s Občinom Podčetrtek, su uz načelnika Željka Kodrnju te župana Željka Kolara zajedno s zamjenicima i predsjednicom Županijske skupštine uz brojne uzvanike prisustvovali i veleposlanik Republike Slovenije u Republici Hrvatskoj Vojko Volk, ministri slovenske Vlade Samo Omerzel i Stanko Stepišnik te ministri hrvatske Vlade Siniša Hajdaš Dončić i Darko Lorencin. Gosti iz Slovenije stigli su u Zagorska Sela simbolično se vozeći cestovnim vlakom.
Uz izvedbu himne Europske unije, Slovenije i Hrvatske te prigodne govore, gosti govornici potvrdili su u svojim obraćanjima dobru dugogodišnju suradnju hrvatskog i slovenskog naroda koja će ukidanjem granica postati još intenzivnija. U glazbenom programu na svečanosti kod općinske zgrade sudjelovali su oktet „Osti jarej“ iz Podčetrtka i mješoviti pjevački zbor KUD-a “Đuro Orlić“, dok su na štandovima svi posjetitelji mogli kušati domaće kolače zagorskih domaćica.
Nakon svečanog dijela program se nastavio na igralištu u Zagorskim Selima gdje se najprije igrala nogometna utakmica između slovenske i hrvatske mladeži, a zatim i prijateljska utakmica između župana, načelnika i gradonačelnika s hrvatske strane te čelnika lokalne samouprave i ministara sa slovenske strane.
Zabavni program na igralištu uz besplatnu hranu i piće za sve posjetitelje nastavio se cijelu večer uz nastup KUD-a „Željezničar“ Rijeka, KUD-a „Đuro Orlić“ Zagorska Sela, Etno udruge „ZIPKA“ Kumrovec, Klape Cambi te F-banda. Također, na kraju programa posjetitelji su mogli uživati u velikom prigodnom vatrometu nakon čega su se načelnik Željko Kodrnja te župan Podčetrtka Peter Misja simbolično sastali na graničnom mostu.
Cijelu svečanost su počasnim pucnjevima uveličali članovi kuburaške udruge „Sv. Martin“ Poljana Sutlanska.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Poznati zagorski restoran odgovorio na negativnu recenziju gošće: 'Nećemo se ispričati'
Ždere struju kao lud: Ovaj mali kućni uređaj obavezno isključite iz utičnice kad ga ne koristite
[PROGNOZA VREMENA] Vruće, ali evo kada su mogući pljuskovi
Ovako su naše bake prale kuhinjske krpe: Bile mekane i mirisale danima
Tri znaka ulaze u najljepši period godine: Rujan im donosi sreću na svakom koraku
Bjegunac iz V. Gorice ukrao bicikl dječaku (7) i pobjegao u lisicama. Baka Ana: 'Skamenio se od straha'
Ove subote se zatvara važna prometnica u Zagorju, ovo je obilazni pravac
U Poznanovcu ne mogu otvoriti prozore zbog otpada: 'Sve smrdi, ne usudim se vodu piti'
Djevojke preuzimaju STEM: Girls Code Camp ove godine okuplja čak 40 sudionica u Mariji Bistrici
Požar u Rimčevom kampusu: 'Svi bježe van, sreća da nismo blizu'
Stradala životinja na cesti: kako pravilno postupiti
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
