U Zagorju će se raditi najveći štrukli za Guinnessovu knjigu rekorda
Inicijativa je predstavljena danas na proširenom kolegiju župana Željka Kolara s pročelnicima županijskih upravnih odjela te ravnateljicama i ravnateljima županijskih ustanova i trgovačkih društava
Krapinsko – zagorska županija pokrenula je inicijativu kojom se želi sa štruklima ući u Guinnessovu knjigu rekorda.
Inicijativa je predstavljena danas na proširenom kolegiju župana Željka Kolara s pročelnicima županijskih upravnih odjela te ravnateljicama i ravnateljima županijskih ustanova i trgovačkih društava. Točan naziv rekorda bit će naknadno definiran, a plan je da rekord bude postavljen na Štruklijadi, koja će biti održana 07. srpnja 2018. godine u Kumrovcu. Ukoliko se postupak odulji zbog administrativnih procedura, ulazak u Guinnessovu knjigu rekorda pokušao bi se ostvariti na Tjednu kajkavske kulture u Krapini, koji će biti održan od 02. rujna do 09. rujna 2018. godine.
Na kolegiju je bilo riječi i o mjerama ruralnog razvoja, pa je tako istaknuto da je 500 tisuća kuna vrijedan natječaj za dobivanje potpora za povećanje poljoprivredne proizvodnje na području KZŽ otvoren do 28. ožujka ove godine, kao i 400 tisuća kuna vrijedan natječaj za dobivanje potpora za uzgoj zagorskog purana na području KZŽ, dok je 100 tisuća kuna vrijedan natječaj za dobivanje potpora za razvoj poljoprivredne proizvodnje i promociju poljoprivrednih proizvoda otvoren do 15. prosinca ove godine, ili do utroška sredstava. U pripremi su Natječaj za potporu za zaštitu višegodišnjih nasada od padalina na području Krapinsko - zagorske županije i Natječaj za potporu za pripremu projektne dokumentacije.
Definirani su i datumi za neke od manifestacija, pa će tako 16. Natjecanje orača Krapinsko-zagorske županije biti održano u Zlatar Bistrica 21. travnja 2018. godine. Prijavljeno je 12 natjecatelja (5 premetnjak, 6 ravnjak, 1 tradicijski prikaz oranja), 51. Sajam i ocjenjivanje zagorskih vina, bit će održan u Bedekovčini 18. i 19. svibnja 2018. godine, dok će 8. Izložba bučinog ulja Sjeverozapadne Hrvatske biti održana 25. svibnja 2018. godine, a domaćin je Varaždinska županija. XVIII. izložba stoke i XX. izložba konja Krapinsko-zagorske županije bit će održane 02. lipnja 2018. godine u Pregradi.
Na kolegiju je također istaknuto da je do 31. ožujka 2018. godine moguće glasati za naj volonterke i volontere te volontersku akciju godine za 2017. godinu, temeljem Javnog poziva, kojeg su objavili Krapinsko – zagorska županija i Volonterski centar VolontirAJMO. Županijsko priznanje dodjeljuje se u tri kategorije: Volonter/ka godine Mladi 15-30 godina, Volonter/ka godine Odrasli 31+ godina i Volonterska akcija godine, a na ovaj Javni poziv pristiglo je ukupno 10 prijava. Propisanim uvjetima iz Javnog poziva udovoljava 9 pristiglih prijava, i to: 4 prijava u kategoriji Mladi, 2 prijave u kategoriji Odrasli i 3 prijave u kategoriji Volonterska akcija godine, koje se upućuju u drugi uži krug izbora u kojem građani elektronskim putem glasaju za kandidata/kandidatkinju odnosno volontersku akciju po svom izboru.
Na kolegiju je također istaknuto da će svečana sjednica Županijske skupštine biti održana u ponedjeljak, 23. travnja 2017. godine u sportskoj dvorani Srednje škole Bedekovčina, s početkom u 12,30 sati, dok će misa biti održana u novosagrađenoj crkvi Pape Sv. Ivana Pavla II. u Poznanovcu, s početkom u 11,00 sati.
Prethodni članak
Sljedeći članak
BABY BOOM U ZAGORJU: U proteklih 7 dana na svijet stiglo čak 28 beba!
Drama u Zagrebu: "Sve je puno policijskih auta"! Policija: "Očevid je u tijeku"
Evo tko sve duguje porez. Rekorderka je dužna čak 70,5 milijuna eura!
Još jedno poskupljenje: Novi udar na vlasnike auta u Hrvatskoj
KATASTROFA! Izbio veliki požar: 'Nema spasa tvrtki, šteta je ogromna'
Do kraja 2025. dobivaju financijski vjetar u leđa: Novac stiže kad mu se najmanje nadaju
Mladost umalo prosila tri pogotka prednosti u odličnom ''zabočkom derbiju''
Velika pobjeda košarkaša Zaboka u drami protiv Dinama
PROGNOZA: Evo kakvo nas vrijeme čeka na blagdan Svih svetih
Jesen je vrijeme za sadnju: lukovice koje bude proljeće i hrane prirodu
Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
Izrada kućice za ježa – korak prema očuvanju prirode
