U srpnju kreću radovi na energetskoj obnovi Osnovne škole Vladimir Bosnar
Energetskom obnovom školske zgrade poboljšat će se uvjeti rada, jednako djeci i nastavnicima, a samim time i dobiti ušteda na energiji i sredstvima koja se dosada na to troše
S početkom srpnja kreću i radovi na energetskoj obnovi zgrade Osnovne škole Vladimir Bosnar u Stubičkim Toplicama. Izvest će se radovi na povećanju toplinske zaštite krova i zidova te će se zamijeniti vanjska stolarija i unutarnja rasvjeta učinkovitijom.
Troškovi narasli gotovo 50 posto
Ugovor s izvođačem radova, zajednicom ponuditelja Metal Beneton i Tim – Color potpisan je prošloga tjedna, kako bi radovi mogli čim prije započeti, a samim time i završiti s početkom nove školske godine.
- Ukupna vrijednost radova je 1 900 000 kuna plus PDV, što je znatno više od procijenjene vrijednosti. No, troškovnici su rađeni prije četiri godine dok su cijene materijala, ali i usluge bile puno niže. Tako da smo zapravo bili primorani potpisati ovakav ugovor, iako je cijena zapravo skoro 50 posto viša od procijenjene. Naime, prema projektu za koji smo dobili i bespovratna sredstva, radovi trebaju biti gotovi do 29. veljače. Po zimi se radovi ne mogu izvoditi, dakle jedini mogući termin za radove su ovi ljetni praznici, kako bi se do početka školske godine izvršili grubi radovi, da bi se nastava mogla nesmetano odvijati – pojasnio je načelnik Općine Stubičke Toplice Josip Beljak.
Zbog povećanja cijene troškova, Općina je morala u rebalans proračuna, kako bi osigurala dodatna sredstva za financiranje ovoga projekta. Naime, 754.381,32 kune Općini će dodijeliti Europski fond za regionalni razvoj, 360 000 kuna financirat će se iz Fonda za sufinanciranje EU projekata i 200 000 iz fonda za kapitalna ulaganja u brdsko – planinskim područjima. Ostatak će financirati Općina.
Uštede energije
Energetskom obnovom školske zgrade poboljšat će se uvjeti rada, jednako djeci i nastavnicima, a samim time i dobiti ušteda na energiji i sredstvima koja se dosada na to troše, a koja će se u budućnosti moći upotrijebiti u neke druge svrhe, poput opremanja školskih kabineta i slično.
– Zamjenom stolarije i fasadnom ovojnicom svakako ćemo dobiti velike uštede u potrošnji plina, struje i slično, dok će novim rasvjetnim tijelima, učionice biti osvijetljene prema trenutačnim standardima, što je vrlo važno za kvalitetnije izvođenje nastave, kako za učenike, tako i za nastavnike – rekla je ravnateljica OŠ Vladimir Bosnar Brigitte Gmaz.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Vakula objavio prognozu za zimu - Jedan mjesec bit će hladniji nego inače
Kad će konačno brza cesta do Marije Bistrice? Evo što kažu Hrvatske ceste
Grob malog Zvonimira na našem području krije najtužniju priču svih vremena
NOVI INCIDENT KOD ŠKOLE: Izbio mu četiri zuba, slomio nos i vilicu, majka: 'Dijete su mi skoro u lijesu doveli doma'
Doktorica Hitne pomoći: 'Odmah nas zovite ako osjetite ovo'
Ni dušni dan nije bio bez sporta – sve na jednom mjestu
Grozno: Analize otkrile opasne bakterije u hrani iz dostave
Uz potporu Ministarstva turizma i sporta sa novim dresovima u nove pobjede
HEP: Sutra bez struje nekoliko mjesta u Zagorju
Vozačku dozvolu moći će dobiti 17- godišnjaci, ali uz jedan uvjet
Jesen je vrijeme za sadnju: lukovice koje bude proljeće i hrane prirodu
Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
Izrada kućice za ježa – korak prema očuvanju prirode
