U Radoboju se okupilo 12 gljivarskih društava iz cijele Republike Hrvatske
Krapinsko Gljivarsko društvo Krasnica organiziralo svoju 2. gljivarijadu
Gljivarsko društvo Krasnica iz Krapine prošlog je tjedna organiziralo drugu po redu gljivarijadu. Domaćini su gljivarsko društvo održali u Radoboju, kod lovačkog doma radobojskog Lovačkog društva Strahinjčica u zaseoku Malogorski. Lijep dan i prekrasan ambijent okupio je mnogo sudionika. – Ove godine na gljivarijadi se okupilo čak 12 gljivarskih društava iz cijele Hrvatske, odnosno više od 150 sudionika – bio je zadovoljan organizator, predsjednik GD Krasnica Andro Herak. Gljivari su nakon branja gljiva u šumama Strahinjčice imali prezentaciju ubranih gljiva i edukaciju, a birale su se i najljepše gljive krasnice. Susret je nastavljen druženjem u dobrom raspoloženju uz grah i gulaš, a odazvali su mu se i načelnik općine Radoboj Anđelko Topolovec, poznati stručnjak za gljive Romano Božac te predsjednik Hrvatskog mikološkog gljivarskog saveza Branko Bartolić.
– Oduševljen sam ambijentom, a krasno je vidjeti i da je manifestacija okupila daleko veći broj sudionika nego prošlogodišnja. GD Društvu Krasnica želim i dalje puno uspjeha – rekao je Bartolić te prokomentirao ovogodišnju odličnu sezonu za gljivare. - Ova godina je počela iznenađujuće dobro, tako nije bilo već godinama. Gljive su 'poludile', krenule su zaista prerano i možemo slobodno reći da gljivarski kalendar ove godine ne važi – kaže Bartolić, koji je najavio i ljetni susret četiri gljivarska saveza, iz Grčke, Slovenije, Srbije i domaćina, Hrvatskog mikološkog gljivarskog saveza, koji će se održati u Zlataru.
– Imat ćemo višednevni program, dosta sadržaja i ojačati suradnju koju smo započeli prethodnih godina. Uključit će se GD Medenka Zlatar kao domaćin, GD Maglen iz Oroslavja, Lisičica iz Pregrade i Krasnica iz Krapine – zaključio je Bartolić.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Povratak zime: Snijeg i drastičan pad temperatura
Hit ovog Uskrsa: Tirkizna jaja koja izgledaju kao pravi dragulji - tajna je u 1 namirnici
Zagorec povukao važan potez: Policija poziva građane da slijede primjer!
Vlada objavila nove cijene goriva! Sutra stupaju na snagu
Financijski bonus za građane: Ako primate neku od ovih novčanih naknada imate pravo na dodatnih 70 eura!
Krapinsko-zagorska policija: 'Pošaljite svoje prijedloge za nadzor brzine'
Zabočani, dajte svoje prijedloge za kandidate gradskih priznanja
Ovogodišnji Uskrs bit će jedan od najhladnijih, meteorolog: 'Crta se prva bablja huka'
Nova akcija USKOK-a: U tijeku uhićenja u dva grada, uhićen bivši HDZ-ov načelnik
Pogledajte kakve smo prizore na benzinskama u Zagorju zatekli jutros: 'Bio je bio kaos'
Invisalign i bol: boli li terapija i kako ublažiti pritisak u prvim danima?
Međunarodni dan šuma - 21. ožujka
Proljeće dolazi – otvoreni prozori ili pametna ventilacija s rekuperacijom?
Stručnjakinja otkriva: Klasičan vrt ili gredice?
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
