[TJEDAN DANA ODLIČNE ZABAVE] Dani Oroslavja proslavljeni uz Vranyczanyjevu vrtnu zabavu, sportska događanja i svirke pod šatorom
Bilo je tu sadržaja za velike i male
U Parku Vranyczany jučer je održana 17. Vrtna zabava kod Luje Vranyczanya, događanje s dugačkom tradicijom koja posjetitelje kroz bogati program prikaza života i običaja puka i plemstva vodi u vremena grofova i grofica koji su živjeli u oroslavskim dvorcima kroz stoljeća.
U programu su nastupili Udruga Potkalnički plemenitaši – plesna skupina Sidonija, Udruga Plemićka mladež Zaprešić, Udruga Kontea Konjščina, Ples lipicanaca te Doris Tkalčević, a u dvorskim su plesovima sudjelovali i sami posjetitelji.
Tako je završilo obilježavanje ovogodišnjih Dana grada Oroslavja, pa su se za dobru zabavu jučer pod šatorom na Oro trgu pobrinuli TS Špancir. Tijekom dana održan je i turnir u streličarstvu, kao i Braniteljska kotlovina, a svoj su rad prezentirala brojne oroslavske udruge.
Svoj je dan, odnosno blagdan Velike Gospe, slavila i oroslavska Župa Uznesenja Blažene Djevice Marije, stoga su održana i svečana misna slavlja.
Tijekom sedam dana odlične zabave, u Oroslavju su održana brojna sportska natjecanja, prikazivani su filmovi u ljetnom kinu na otvorenom, po promotivnim cijenama ulaznica mogao se razgledati Park znanosti u Mokricama, a dan otvorenih vrata imao je gradski Dječji vrtić Cvrkutić. Održana je i kazališna predstava za djecu, a Grad je građane počastio grahom i gemištom.
Pod šatorom na Oro trgu zasvirali su Kavaliri, Črleni lajbeki, Footlose band, Ljubavnici i TS Špancir, najmlađi su se zabavljali u animacijskom parku za djecu i zabavnom parku Adria.
Događanja je uz pomoć brojnih oroslavskih udruga organizirala Turistička zajednica Grada Oroslavja i Grad Oroslavje.
Danas je na redu još jedno događanje, Međunarodna revija službenih pasa, na Nogometnom igralištu NK Oroslavje s početkom u 16 sati.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Tragičan kraj potrage: Nestala učiteljica Barbara (39) iz Zlatara pronađena mrtva
Nestala je Barbara, 39-godišnja učiteljica iz Zlatara! Traže je policija i HGSS
[FOTO i VIDEO] U Zaboku otvoren prvi McDonald's u Zagorju! Pogledajte kako izgleda
TUŽNA VIJEST: Preminuo poznati zagorski direktor i političar
NOĆNA DRAMA: Policija upala u zabočki kafić, uhitila 32-godišnjaka, a onda se akcija nastavila...
Povijesna odluka za vozače: Sabor donio zakon koji zauvijek mijenja način vožnje u Hrvatskoj
Danas radovi na novim lokacijama! Evo gdje sve uskoro nestaje struje u Zagorju
Samo dva znaka horoskopa ležat će na brdu novca za praznike – i sve će im ići od ruke
Muškarac iz Zagorja uhićen u Koprivnici! Doznaje se razlog i detalji
Ove nedjelje dođite u Zabok! Čeka vas odličan koncert
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
