'Svetokriški anđeli' u Muzeju Žitnica
Održana je tradicionalna Večer duhovne poezije, ovaj put pod nazivom: "Anđele, čuvaru mili..."
U subotu, 17. studenog u svetokriškoj Žitnici održana je tradicionalna Večer duhovne poezije, ovaj put pod nazivom: "Anđele, čuvaru mili...". Organizatori su bili Udruga za očuvanje baštine i promicanje kulture življenja "Djedovina" i Općinska knjižnica i čitaonica Sveti Križ Začretje.
Sadržaj večeri činile su pjesme svetokriških zavičajnih pjesnika i njihovih gostiju. Pjesme su izvodili Đurđa Lovrenčić, Vladimir Šuk, Miroslav Lovrenčić, Željka Poslon, Ivanka Hajsek, Ljubica Komljenović, Marija Hlebec, Darko Raškaj, Mirjana Mikulec i Nada Jačmenica.
Tridesetak pjesama impresivno su interpretirali Gordana Kamenečki i Dario Kuhar. Glazbeni dio programa na klaviru je izvela mlada talentirana Svetokrišćanka, učenica 6. razreda Osnovne glazbene škole Ksavera Šandora Gjalskog u Zaboku, Anja Šoštarić.
I ove je godine voditeljica programa bila predsjednica udruge "Djedovina", Doroteja Jačmenica Pušenjak.
Osim poetsko glazbenog sadržaja, vezano uz naslov programa, bila je osmišljena instalacija u koju su prisutni mogli uključiti fotografije svojih obiteljskih anđela čuvara.
Tijekom programa nazočne je pozdravio novi svetokriški župnik, vlč. Vladimir Drnetić, a na samom kraju druženja upaljena je svijeća za sve vukovarske stradalnike i žrtve kao najvjerodostojnije anđeoske čuvare sviju nas i domovine.
Prethodni članak
Sljedeći članak
UŽAS U BEDEKOVČINI: Ženu je ubio kod susjeda, sebe u klijeti. Četvero djece ostalo bez roditelja
U palentu uvijek dodajte jedan poseban sastojak – bit će savršeno kremasta i toliko ukusna da će svi tražiti još
STRAVA U ZAGORJU: Ubio ženu pa sebe! Slijedi očevid
NOVI DETALJI UBOJSTVA U ZAGORJU: Vatrenim oružjem ubio ženu, pa si presudio u klijeti
DOZNAJE SE: Ubojica iz Bedekovčine već imao 4 kaznene prijave zbog nasilja u obitelji
Završen prvi vikend malonogometnog turnira Zagorska zipka
[FOTO] Glazbena diva Radojka Šverko nastupila u Donjoj Stubici i oduševila!
Odigrano je 3. kolo mini nogometne lige 'Terme Jezerčica – Gupčev kraj'
Borna Bakran je prvak Krapinsko-zagorske županije u kuglanju
Detalji užasa u Bedekovčini: Muž ju ubio na rođendanu. Oglasila se policija i Zavod za socijalni rad
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
