Sv. Križu Začretju i Bedekovčini čak pola milijuna za provedbu projekta „Zeleno srce Zagorja“
Čitav je projekt vrijedan 588.624, 54 kune, a ostatak od 15,01 % financirat će se iz proračuna Općine
Općini Sveti Križ Začretje dodijeljeno je 500.000 kuna iz Kohezijskog fonda za projekt „Zeleno srce Zagorja“ ukupne vrijednosti 588.624,54 kuna. Prijavom na natječaj „Provedba Programa izobrazno-informativnih aktivnosti o održivom gospodarenju otpadom“ osigurano je sufinanciranje projekta u visini od 84,99% ukupno prihvatljivih troškova, dok će se ostatak od 15,01% financirati iz proračuna Općine. Projekt će se provoditi na području općine Sveti Križ Začretje i Bedekovčina.
Cilj projekta je izgraditi svijest građana o važnosti odgovornog postupanja s komunalnim otpadom, s posebnim naglaskom na sprječavanje nastanka otpada, pravilno odvajanje otpada u kućanstvima, kućno kompostiranje i ponovnu uporabu predmeta, čime će se smanjiti količina otpada odloženog na odlagalište. Projektom će se informirati i educirati 14.206 stanovnika o održivom gospodarenju otpadom te će se provoditi jedanaest aktivnosti iz Programa izobrazno - informativnih aktivnosti o održivom gospodarenju otpadom, kojima će se izgraditi svijest građana o važnosti odgovornog postupanja s komunalnim otpadom. Izradit će se letci, brošure, plakati, mrežna stranica, emitirat će se specijalizirane radijske emisije o gospodarenju otpadom. Dio aktivnosti o održivom gospodarenju otpadom namijenjen je djeci (radionice, edukativne slikovnice/bojanke, igrokaz i predstave). Izradit će se banneri za objavu na internetskim portalima i provesti medijska kampanja na društvenim mrežama o održivom gospodarenju otpadom. U sklopu projekta nagradit će se najbolji gradski odbor, četvrt ili zgrada u praksama odvajanja otpadom.
Projekt je započeo 3. svibnja 2018. i trajat će 20 mjeseci, do 3. siječnja 2020. Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava potpisan je 13. lipnja godine između Ministarstva zaštite okoliša i energetike , Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost te Općine Sveti Križ Začretje kao korisnika sredstava. Trenutačno je u pripremi postupak javne nabave kojim će se nabaviti robe i usluge potrebne za uspješnu provedbu projekta.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Vakula objavio prognozu za zimu - Jedan mjesec bit će hladniji nego inače
Kad će konačno brza cesta do Marije Bistrice? Evo što kažu Hrvatske ceste
Grob malog Zvonimira na našem području krije najtužniju priču svih vremena
NOVI INCIDENT KOD ŠKOLE: Izbio mu četiri zuba, slomio nos i vilicu, majka: 'Dijete su mi skoro u lijesu doveli doma'
Doktorica Hitne pomoći: 'Odmah nas zovite ako osjetite ovo'
Ni dušni dan nije bio bez sporta – sve na jednom mjestu
Grozno: Analize otkrile opasne bakterije u hrani iz dostave
Uz potporu Ministarstva turizma i sporta sa novim dresovima u nove pobjede
HEP: Sutra bez struje nekoliko mjesta u Zagorju
Vozačku dozvolu moći će dobiti 17- godišnjaci, ali uz jedan uvjet
Jesen je vrijeme za sadnju: lukovice koje bude proljeće i hrane prirodu
Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
Izrada kućice za ježa – korak prema očuvanju prirode
