Startup za veliku stvar: 'Budi suh' pobijedio na pitchu i osvojio 7000 eura!
U sklopu konferencije 'Invest in Zagorje' koja se danas i sutra održava u Termama Tuhelj, održan je i 'Sprint pitch' koji je donio pravu revoluciju na start up pozornicu – pred publikom je nastupilo 15 timova iz akceleracijskog programa SPRINT s inovacijama iz područja green techa, health techa i deep techa. Ova prezentacija je više od pitcha – to je festival primjenjivih inovacija, mjesto gdje startup scena pokazuje svoju snagu, kreativnost i spremnost za tržište. Najbolji pitch koji je osvojio nagradu od 7000 eura, koju je osigurala Krapinsko – zagorska županija, odnio je 'Budi suh' - online trening za pomoć djeci s problemima kontrole mokrenja, projekt nefrologa Slavena Abdovića.
- Predstavljeni timovi su tražili nešto – investiciju, partnerstvo, mentorstvo i ne mogu svi dobiti nagradu. Ona je poguranac, ali nije nešto što će promijeniti život. Ono što možete ovdje dobiti je preporuka, plan, investicija... Proces odlučivanja je bio pun brojki, ali i komentara. Nije bilo jednostavno i presudile su nijanse. Kriterija je bilo dosta, ali tim koji je pobijedio je kompletan. Dobar tim koji je svjestan nedostataka, traži povećanja, ali i rješavaju važan problem – objasnio je člank komisije, Filip Stipančić.
Pobjednički pitch stvara mogućnost da djeca s nevoljnim bijegom mokraće uspješno liječe svoje tegobe te uspostave kontrolu nad svojim mokraćnim mjehurom prije posjete liječniku. Kroz online trening mokraćnog mjehura, nudi se personalizirana medicina i liječenje na daljinu za djecu s bijegom mokraće.
- Hvala vam svima na prilici da prezentiram svoj projekt. Vaša pitanja i komentari od drugih kolega pokazuju da ideja možda nije uzaludna nego stvarno ima smisla i treba je razvijati. Svaki član start up-a razmišlja je li to sve što radi potrebno, gubi li vrijeme i novac, a ovo pokazuje da je ovo pravi put. Hvala od srca na svemu – rekao je Abdović.
Ovaj sadržaj je sufinanciran sredstvima Fonda za poticanje pluralizma i raznovrsnosti elekroničkih medija
Prethodni članak
Sljedeći članak
Riječi svećenika u emisiji ‘Nedjeljom u 2’ odjeknule Hrvatskom: 'Život žena je nepravedan'
Kaos u Zagorju: Parkirani auto totalno smrskan, policija objavila detalje
Prvi detalji strave u Zagrebu: Mladić (22) likvidiran s dva hica iz pištolja
27. travanj donosi neviđeni preokret: Tri znaka dobivaju novac i konačno rješavaju sve probleme!
Od ponoći 15. travnja važna promjena za brojne hrvatske građane
Ovaj petak mijenja sve: 3 znaka konačno se rješavaju brige koja ih dugo muči
Bačić: 'Za mladu osobu 18 kvadrata je dovoljno'
Ovo su najbolji sportaši općine Marija Bistrica
Dan otvorenih košnica na OPG-u Herceg: Med, tradicija i cjelodnevni program za cijelu obitelj
[Zagorski tjedan Večere za 5] Đurđica oduševila večerom, ali i emotivnom glumačkom izvedbom: 'Ja bih joj dala Oscara'
Ruralno. Zeleno. Digitalno. Održivo. - FUTURRA Požega – studij za karijeru budućnosti
Što učiniti ako pronađete ptića?
Malo tko zna: zagorski obrt osvojio terase, domove, kafiće i hotele diljem Hrvatske
Jelena Rozga stiže u Zabok na event otvorenja nove poslovnice ZAKS-a
U Zagorju se proizvodi obuća vrhunske kvalitete i može se kupiti online
