SMJENA U OPĆINSKOM VIJEĆU STUBIČKIH TOPLICA: Nedjeljko Ćuk razriješen dužnosti, novi predsjednik vijeća je Tomislav Mlinarić
Radi se o dogovoru koalicijskih partnera kod konstituiranja vijeća u ovom sazivu
Održana je sinoć 22. sjednica Općinskog vijeća Stubičkih Toplica. Na dnevnom redu su se, između ostaloga, našle točke o razrješenju dosadašnjeg predsjednika vijeća te izbor novoga predsjednika.
Radi se, naime, o dogovoru koalicijskih partnera kandidacijske liste grupe birača Kristijana Oremuša i HDZ – a, koji je postignut u srpnju 2017. kada je iz trećeg pokušaja nakon izbora konstituirano općinsko vijeće.
Tada je za predsjednika vijeća izabran Nedjeljko Ćuk s kandidacijske liste grupa birača Kristijana Oremuša, koji je dobio sedam glasova, što je bila dovoljna većina da se nakon dva propala pokušaja izabere predsjednik vijeća. Dogovoreno je kako će Ćuk predsjednik vijeća biti dvije godine, nakon čega će tu dužnost preuzeti Tomislav Mlinarić s liste HDZ – a.
Ćuk je dužnost predsjednika vijeća obnašao do jučer, kada je razriješen, a vijećnici su birali novoga predsjednika i izabrali Tomislava Mlinarića s liste HDZ – a, kakav je bio i dogovor.
Smjenu su za zagorje.com komentirali i bivši, odnosno sadašnji predsjednici vijeća.
-Ovo je bila obostrana želja koalicijskih partnera i mislim da je to korektno i da trebamo pustiti mlade da budu u prvim redovima. Obzirom da je Tomislav Mlinarić dosada bio na svakoj sjednici, mislim da ima dovoljno iskustva da mu neće biti problem nastaviti obnašati dužnost predsjednika vijeća. U odnosu na prva vijeća od konstituiranja, ovo danas je nešto sasvim drugo, cijela postava vijeća malo se uozbiljila i počela normalno raditi i ne vidim nikakvih daljnjih poteškoća – rekao je Nedjeljko Ćuk.
Novi predsjednik vijeća Tomislav Mlinarić zahvalio je svima koji su potvrdili njegov izbor te je rekao da se nada konstruktivnoj suradnji za dobrobit mjesta. Rekao je i kako predsjednik vijeća treba biti glas razuma te je također istaknuo kako više nema maratonskih sjednica s početka, nakon konstituiranja vijeća te da se rad vijeća u posljednjih godinu dana normalizirao i vijećnici se uvijek uspiju dogovoriti oko najvažnijih stvari, kao što je donošenje proračuna. – Otkako je konstituirano vijeće u ovom sastavu, od početka sam govorio da je koalicija Nezavisne liste i HDZ – a jamac stabilnosti u radu ovoga vijeća, a u narednom periodu očekujem bolju suradnju načelnika s predsjednikom i potpredsjednikom vijeća te općinskim vijećnicima – rekao je Mlinarić.
Prije nastavka sjednice po dnevnom redu, za riječ se javio vijećnik Nikola Kristić, koji je zahvalio dosadašnjem predsjedniku Nedjelju Ćuku na radu te je dobar i uspješan rad poželio i novom predsjedniku.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Gotovo svi pogriješe čim donesu lubenicu kući, a zbog toga izgubi slatkoću
Jednostavno i pristupačno: Riješite se crnih mrlja na ružama uz jednu namirnicu iz hladnjaka
Vuk noćas ušao u dvorište u Zagorju? 'Uspjela sam ga snimiti bljeskalicom'
Plenković: Plaća je 1555 eura, a mirovine dižemo na 800 eura
Nova promjena: Od 1. studenog uvodi se naknada za uslugu koja se dosad nije naplaćivala
Josip zbog špageta prijetio cijeloj Vladi RH: 'Sve ću vas pobiti!'
Razbojnici s pištoljem dvaput opljačkali blagajnicu: 'Ne mogu više…'
Saznaju se novi detalji o napadaču iz Čakovca: Bio u zatvoru u BiH, a ovo je pozadina krvavog sukoba...?
[FOTO] Povijest ponovno marširala Krapinom: 13 postrojbi iz cijele Hrvatske stiglo u Zagorje
Stravično otkriće: Muškarac uhićen zbog sumnje da je spolno iskorištavao nećakinju mlađu od 15 godina
Monitoring bijele rode 2026.
Aplikacija iNaturalist – istraži i podijeli svoja opažanja iz svijeta prirode
Prirodan izgled novi je beauty imperativ: Sve više Zagorki bira suptilne estetske tretmane
Održana 11. Noć noćnih leptira
[VIDEO] Zašto pacijenti sve češće biraju EsteticaDent, jedan od najmodernijih dentalnih centara u Zagorju
