Skupština Udruge vinara Vinski Vrh
Prije same skupštine organizirano je kušanje vina
Udruga vinogradara, vinara i podrumara ''Vinski Vrh'' u subotu je u Vatrogasnom domu u Tugonici, održala redovnu izvještajnu godišnju skupštinu.
Iz izvješća o radu u prošloj godini valja izdvojiti organizaciju vinarijade, odnosno ocjenjivanje vina u travnju, zatim organizaciju Vincekovog, a 17. lipnja uz Vidovo proslavljen je i dan Udruge. Tradicionalno udruga sudjeluje i na događanjima u organizaciji Turističke zajednice Općine Marija Bistrica Bistrički fašinek i proslava Dana domovinske zahvalnosti.
Članovi, kojih je trenutno 85, istaknuli su se i akcijama uređivanja putova i okoliša oko kapelice na Viskom Vrhu. I u planu rada za 2018. godinu je obilježavanje Vincekovog i Vidovog, zatim organizacija prezentacija i predavanja, vinarijade, izleta, od kojih se izdvaja plan da se posjete Zagorci u Jarmini, s kojima su uspostavljeni prvi kontakti. Skupštinu su pozdravili načelnik Općine Marija Bistrica Josip Milički i DVD-a Tugonica-Podgrađe Stjepan Skuliber.
Prije same skupštine organizirano je kušanje vina. Ukupno 31 član udruge donio je 42 uzorka svojih mladih vina, koje su kušali dipl. ing. agronomije Zdenko Ivanković i dipl. ing. agronomije Mirela Osrečak. Oni su istaknuli da je opći dojam dobar, tj. pohvalili su većinu uzoraka, a tako kod manjeg broja istaknuli manje nedostatke, koji se mogu popraviti.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Kuhana jaja ljušte se u jednom potezu: Dodajte samo jedan sastojak u vodu i ljuska sama otpada
Prognostičar objavio kad možemo očekivati snijeg u Zagorju
U osnovnoj školi u središnjoj Hrvatskoj pronašli popis za odstrel s imenima djece
Popularni trgovački lanac: 'Ne koristite ovaj proizvod, vratite ga, vraćamo novac'
Nova velika akcija Uskoka zbog droge, uhićeni sin predsjednice suda i odvjetnica
Stručnjakinja otkriva: Klasičan vrt ili gredice?
Četiri nesreće u Zagorju u 24 sata. Dvije osobe ozlijeđene, jedna teže
[PROGNOZA VREMENA] Božarov otkriva kada se smiruje vrijeme
FOTO I VIDEO: Prometni kaos u dijelu Hrvatske
Uskrsnice u Mariji Bistrici. Evo svih detalja
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
BRZI RAST AQUADENTA S JASNOM VIZIJOM: Od jedne ordinacije do nove lokacije i estetske medicine
Zdravo tlo - zdrava hrana: Kako uzgojiti zdravu hranu u našem povrtnjaku?
Kandidacijske liste za izbore za mjesne odbore općine Sveti Križ Začretje
Prijavite se na 17. trijenale zagorskog suvenira
