[RADNO U KRAPINI] Gradi se nogostup i moderniziraju nerazvrstane ceste
Završena je sanacija klizišta ponad željezničke pruge, a traje i ovogodišnji ciklus sanacije prometnica
izgradnja nogostupa u Ulici hrvatskih branitelja
Opasno klizište Hušnjakovo iznad željezničke pruge u Krapini sanirano je. Investitor je bila HŽ Infrastruktura, a radovi vrijedni 845 tisuća kuna bez PDV – a.
Planinarska staza
- Još prošle godine došlo je do odrona zemlje i klizišta na prugu, što je predstavljalo ozbiljne smetnje u prometovanju vlakova jer su nakon toga padala stabla i na samu prugu. Sada je to klizište sanirao – ispričao je gradonačelnik Zoran Gregurović, dodajući da će Grad urediti i jednu stazu na tom dijelu.
- Gore je nekad postojala staza koja je išla od Hušnjakovog prema Franjevačkom samostanu kao planinarski put. Taj put na proljeće planiramo urediti, kako bi se ta staza opet osposobila za pješake odnosno da se spoji Hušnjakovo s Franjevačkim samostanom – kaže Gregurović. U tijeku su i brojni radovi na sanaciji i modernizaciji nerazvrstanih cesta na području grada Krapine. - Između ostalog, u tijeku su radovi na izgradnji nogostupa u Ulici hrvatskih branitelja od ulaza u OŠ Augusta Cesarca pa sjeverno prema separaciji odnosno do Konzuma, gdje će se izgraditi nogostup s javnom rasvjetom i spoj na šetnicu koja ide uz Krapinčicu. Za taj projekt odobreno nam je od MUP - a po programu sigurnosti cestovnog prometa 650 tisuća kuna i očekujemo da će do konca studenog ti radovi biti završeni – pojasnio je gradonačelnik.
Brojne dionice
Osim nogostupa, u ovogodišnjem natječaju koji je proveden, a na kojem je posao dobila tvrtka Colas, bilo je još dionica. Neke su već završene, dok dio još predstoji za odrađivanje. Tako je presvučeno asfaltom oko 600 metara preuzete županijske ceste od Lepajaca prema Donjoj Šemnici i kroz Pekel. Polovica ceste asfaltirat će se iduće godine. Također, asfaltirane su ceste u Vidovcu Krapinskom, od Bobovja prema Vidovcu i Puhima, nerazvrstana cesta Lepajci – Kantolići i uz željezničku prugu od KTC – a prema Pristavi, a još je preostao za asfaltirati dio županijske ceste, odnosno glavna cesta kroz Škarićevo u dužini 700 m. – Isto toliko bi stavili u natječaj za iduću godinu s obzirom na izrazito loše stanje te ceste, pogotovo u sjevernom dijelu. Treba se asfaltirati i manja cesta u Škarićevom kod Pavlinića, u planu je da se napravi rekonstrukcija ceste u Podgori Krapinskoj od Bajcera odnosno raspela do škole u Podgori, gdje će se urediti nogostup s druge strane i nakon toga će se cesta presvući novim asfaltnim slojem – navodi gradonačelnik Gregurović. U tijeku su i radovi u Bobovju, gdje je zamijenjena podzemna infrastruktura, vodovod, plin, dio odvodnje na dionici od društvenog doma u Bobovju pa prema gospodarskoj zoni. Uređen je i dio nerazvrstane ceste u Doliću od križanja do Bjelčića, a uređen je i također prilaz prema željezničkoj stanici u Doliću s parkirnim mjestima.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Tragedija u Zagorju: Vozač poginuo na licu mjesta, cesta zatvorena
Stavite krumpir u ovu tekućinu na 5 minuta prije prženja: bit će hrskaviji nego u restoranu, a unutra mekan poput maslaca
Drama u Zagorju: Policija zaustavila vozača pa ostala u šoku, slijede ozbiljne posljedice
Detalji užasa u Zagorju: U frontalnom sudaru poginuo 55-godišnjak
Župan zabranio minice i duboke dekoltee: Nova pravila odijevanja tresu županiju
Inat im je jači od razuma: 2 znaka koja će ići glavom kroz zid samo da bi ostvarila svoje, makar propala
Užas pred popularnim klubom: Brutalno pretučeni mladići - 'Jedan nedavno operirao tumor'
Novac im se lijepi za prste: Ova tri znaka od 12. ožujka konačno pune novčanik kao nikad prije!
Izbio požar u poznatoj tvrtki: Na terenu je bilo osam vatrogasaca, doznaju se detalji!
Šokantan incident: Osuđen muškarac koji je slomio nogu uništavajući bistu: 'Ne volim komuniste'
Prijavite se na 17. trijenale zagorskog suvenira
Sjajan obiteljski film ''Glavonja'' dolazi u Kino Krapina
Pazi žaba – Na cesti niste sami, na cesti smo i mi životinje
Proslavite Dan žena u Zagorju
Kad se žene posvete sebi: U Donjoj Stubici održana prva “BROW LIFT & WINE” radionica
