PROGLAŠEN DOBITNIK: Nagrada Gjalski Željku Ivankoviću za 'Rat i sjećanje'
Pobjednička knjiga govori o ratnim stradanjima Sarajeva
Povjerenstvo u sastavu Stjepan Čuić, Ivica Matičević, Dubravko Jelačić Bužimski, Ingrid Lončar i Sofija Keča, jednoglasno je odlučilo da je ovogodišnji dobitnik književne nagrade Ksaver Šandor Gjalski Željku Ivanković sa svojim romanom 'Rat i sjećanje'. Rečeno je to na konferenciji za medije koja je održana danas u Dvorcu Gjalski.
Ivica Matičević objasnio je da knjiga govori o ratnim stradanjima Sarajeva, ali i o ožiljcima i traumama ratnih zbivanja. Povjerenstvo se složilo kako je riječ o jednom od najboljih romana o ratu u Hravatskoj i BiH, ali i da je spomenuti roman izabran kao najbolji u konkurenciji od 77 proznih djela. – Iznenađen sam i počašćen ovom nagradom. Drago mi je što je moja osobna priča prepoznata kao vrijednost – rekao je Ivanković.
Našalio se na svoj račun rekavši kako je prvo iznenađenje što je Bob Dylan dobio Nobelovu nagradu, drugo iznenađenje što je on donio Nagradu Gjalski dok bi treće iznenađenje bilo da Dinamo pobijedi u Ligi prvaka, no to se rekao je kroz šalu, neće dogoditi.
Zanimljivo je spomenuti da je tipografiju za Ivankovićev roman napravio Zabočanin Nikola Đurek. Nagrada će se laureatu dodijeliti 29. listopada kada će se održati završna svečanost tjedna posvećenog velikom hrvatskom piscu.
Prethodni članak
Sljedeći članak
U tragičnoj nesreći u Zagorju poginuo Mladen Tumpa, hrvatski branitelj i dragovoljac
Zagorski kirurg, dr. Valentino Lisek, u iduća tri dana obavit će čak 15 operacija! Evo svih detalja
Detalji nesreće u Zagorju: Trojicu radnika Hitna odvezla u OB Zabok
Jutros nova teška nesreća na brzoj cesti u Zagorju! Ima ozlijeđenih, stigle i dvije hitne
U prometnoj nesreći prevrnuo se kamion: 'Čovjeka je poklopila kabina'
Odličan nastup Marije Lukine
Bik Miško usmrćen. Stanovnici šokirani: 'Nije nam to bila namjera'
Pučki zbor Konavle gostuje u Mariji Bistrici
Policajac optužen da je zlostavljao dvojicu mladića. Sindikat policije stao u njegovu obranu
U Zagorju sutra bez struje čak 16 mjesta i jedan grad
Šok prozračivanje je prošlost. I-Vent rekuperacija donosi: stalno svjež zrak, zatvoreni prozori, maksimalna ušteda. Besplatna montaža i 7 godina garancija!
Najbolji dan za shopping: West Shopping Utorak
U Zaboku otvorena nova luksuzna mesnica s vrhunskim domaćim proizvodima i svježim mesom
Prvi korisnik u Westgate Business Parku na 20.000 m² zemljišta
Westgate City slavi 16. rođendan i daruje te super popustima!
