Poznati MIG 21 dobio novi sjaj
Izvršeni su radovi na uređenju poznatog aviona u Spomen parku Rudolfa Perešina
Proteklih su dana vršeni radovi na uređenju MIG-a 21 u Spomen parku Rudolfa Perešina. Projekt uređenja MIG – a, koji je u ovome parku postavljen 2004. godine, dogovorio je načelnik Jasmin Krizmanić s predsjednicom RH Kolindom Grabar Kitarović, u travnju prilikom njena posjeta Gornjoj Stubici. Radovi su obuhvatili pranje aviona, brušenje stare boje i nečistoće te bojanje, a izvodilo ih je Ministarstvo obrane, pripadnici ZTC Velika Gorica, dok je Općina Gornja Stubica osigurala potrebnu boju i materijal za bojanje te auto dizalicu, odnosno platformu. Iako nemaju točan broj posjetitelja Spomena parka Rudolfa Perešina, obzirom da se radi o otvorenom prostoru kojega mogu posjetiti svi koji žele, iz Općine kažu kako se radi o velikom broju onih koji dolaze vidjeti MIG 21, a osobito djece kojima to predstavlja veliki doživljaj.
– Park kao turistička destinacija važan je za Općinu Gornja Stubica, budući da predstavlja podsjetnik na junaka Domovinskog rata Rudolfa Perešina poznatog ne samo u Hrvatskoj već i šire, čime ime Gornje Stubice postaje prepoznatljivo širem krugu ljudi – kažu iz Općine.
Obzirom da je u tijeku izgradnja i Spomen hiže Rudolfu Perešinu u njegovu rodnu mjestu Jakšincu te bi ona za koju godinu trebala otvoriti svoja vrata posjetiteljima, bit će to još jedna turistička destinacija uz impozantno i atraktivno izdanje MIG – a 21 u centru, koja će nadopuniti turističku ponudu Gornje Stubice, a vezano na ime heroja Rudolfa Perešina.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Vakula objavio prognozu za zimu - Jedan mjesec bit će hladniji nego inače
Kad će konačno brza cesta do Marije Bistrice? Evo što kažu Hrvatske ceste
Grob malog Zvonimira na našem području krije najtužniju priču svih vremena
NOVI INCIDENT KOD ŠKOLE: Izbio mu četiri zuba, slomio nos i vilicu, majka: 'Dijete su mi skoro u lijesu doveli doma'
Doktorica Hitne pomoći: 'Odmah nas zovite ako osjetite ovo'
Ni dušni dan nije bio bez sporta – sve na jednom mjestu
Grozno: Analize otkrile opasne bakterije u hrani iz dostave
Uz potporu Ministarstva turizma i sporta sa novim dresovima u nove pobjede
HEP: Sutra bez struje nekoliko mjesta u Zagorju
Vozačku dozvolu moći će dobiti 17- godišnjaci, ali uz jedan uvjet
Jesen je vrijeme za sadnju: lukovice koje bude proljeće i hrane prirodu
Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
Izrada kućice za ježa – korak prema očuvanju prirode
