Potpisan ugovor o sufinanciranju rekonstrukcije općinske zgrade u kulturni centar
Općinski uredi svoje bi mjesto pronašli na katu, a u prizemlju bi se uredio Kulturni centar
Načelnica Lobora Ljubica Jembrih je u srijedu u Ministarstvu poljoprivrede potpisala ugovor s ravnateljicom Agencije za plaćanja u poljoprivredi i ruralnom razvoju Matildom Copić za potporu u projektu “Rekonstrukcija građevine - općinske zgrade u kulturni centar Lobor. Općina Lobor ostvarila je sredstva u iznosu od 2.673.798, 74 kune. Riječ je o operaciji tipa 7.4.1 „Ulaganja u pokretanje, poboljšanje ili proširenje lokalnih temeljnih usluga za ruralno stanovništvo, uključujući slobodno vrijeme i kulturne aktivnosti te povezanu infrastrukturu“ iz Programa ruralnog razvoja Republike Hrvatske za razdoblje 2014. – 2020.
Projekt je ukupno vrijedan 4 milijuna 45 tisuća kuna, pa će dio sredstva sufinancirati i sama Općina Lobor. Općinska zgrada je u izrazitom lošem stanju, prozori su stari,a krov prokišnjava. U prizemlju zgrade gdje se sada nalaze općinske prostorije uredio bi se multifunkcionalni prostor, hodnik, stubišni prostor, sanitarije i spremište, a u potkrovlju bi se uredile četiri ureda, od čega bi tri ureda koristila Općina Lobor, a četvrti ured bio bi za matičara, zatim soba za sastanke, sanitarni čvor, hodnik, kuhinja i spremište. Pošta bi ostala u prizemlju i za nju bi se uredile prostorije sadašnjeg matičnog ureda. Multifunkcionalni prostor koristit će se u svrhu provedbe aktivnosti u kulturi, podizanju kulturne svijesti i očuvanju kulture i povijesne baštine kraja te kvalitetnog korištenja slobodnog vremena posebice djece, mladih, studenata, volontera i udruga i svih posjetitelja. - Nastavljamo dalje s pripremom kapitalnih projekata za naredno razdoblje prijava te s radovima na infrastrukturnim započetim projektima - istaknula je Jembrih, zahvalivši svim dionicima na pomoći te Vladi RH na potpori.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Vakula objavio prognozu za zimu - Jedan mjesec bit će hladniji nego inače
KAKVA SREĆA! Amerikancu koji uređuje kuću u Zagorju traktorom stigla dostava iz snova
TUŽNA VIJEST: Preminuo legendarni hrvatski trener. Ostavio je neizbrisiv trag u domaćem nogometu
'VJEŠTICE, IMAŠ DOBRE NOGE': Saborska zastupnica pokazala kako se zabavljala za Noć vještica
KRAJ BRAKA: Poznata Hrvatica potvrdila razvod od uspješnog nogometaša
NK Radoboj dobio potporu Ministarstva - kreće škola nogometa!
Nešto leti Europom - i nije dobro! Stiglo upozorenje na opasan virus, oglasilo se Ministarstvo poljoprivrede
[FOTO] Osnovana Udruga branitelja Domovinskog rata 'Lijepa naša'
NOVI INCIDENT KOD ŠKOLE: Izbio mu četiri zuba, slomio nos i vilicu, majka: 'Dijete su mi skoro u lijesu doveli doma'
Od ozljeda preminuo Dalibor (48), kojeg je u rujnu prebio poznanik (38)
Jesen je vrijeme za sadnju: lukovice koje bude proljeće i hrane prirodu
Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
Izrada kućice za ježa – korak prema očuvanju prirode
