[POSJET KOREJSKE DELEGACIJE] 'Definirali smo sličnosti i područja gdje bi najbrže moglo doći do konkretne suradnje'
Krapinsko – zagorsku županiju danas je posjetila delegacija južnokorejske regije Chungcheongnam – do predvođena predsjednikom Skupštine Ryou Byong-kukom. -Zadovoljstvo mi je što smo ugostili delegaciju regije koja je druga najrazvijenija u toj zemlji, a izrazito jaka u IT i automobilističku industriju. Potpisalo smo i svojevrsno pismo namjere za iskazivanje interesa za suradnju u turizmu, a njihov je obilazak naše županije dogovoren je kao prezetiranje turističkog sektora – rekao je župan Željko Kolar dodajući kako se razgovaralo i o suradnji u obrazovanju. Konkretno, Korejancima prezentiran je poslovno - tehnološki inkubator, odnosno njegov sektor robotike koji odrađujemo s Japancima, a razgovaralo se i o mogućnosti razmjene studenata. Župan vjeruje kako je ovaj posjet samo mali korak prema budućoj suradnji. – Složili smo se kako se dugoročna suradnja mora graditi korak po korak. Uspjeli smo definirati naše sličnosti i gdje bi najbrže moglo doći do konkretne suradnje, a dogovaramo i odlazak naše delegacije u Južnu Koreju – istaknuo je Kolar uz riječi da bi uskoro u našu županiju trebala stići još jedna korejska delegacija zainteresirana isključivo za gospodarstvo. Prema njegovim riječima, pola milijuna turista godišnje dolazi u Hrvatsku iz Južne Koreje, a u našu županiju tek njih 5000 što će se nastojati povećati.
Ryou Byong-kuk zahvalio je na lijepoj dobrodošlici uz riječi kako Korejanci imaju velik inters naspram Hrvatske. – Ljudi su jako gostoljubivi i topli, a priroda nas ostavlja bez daha, Mi bismo željeli nastaviti dobar odnos, ne samo u turizmu nego i na drugim području poput poljoprivrede, kulture i gospodarstva – rekao je predsjednik Skupštine korejske regije Chungcheongnam.
Konkretnih investicija ili najava o njima, kaže, zasada još nema, no dvije će se kulture, prema njegovim riječima, vrlo brzo povezati što je i svojevrstan preduvjet za daljnju suradnju. Valja reći kako je u planu da korejska delegacija, osim sastanaka, obiđe Muzej krapinskih neandertalaca, Specijalnu bolnicu za medicinsku rehabilitaciju Krapinske Toplice, Terme Jezerčica i Mariju Bistricu.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Samo ovako se radi zaprška za sarmu: Kuharica otkriva caku za pravu, domaću gustoću
Svi griješe kad prže svinjske kotlete: uz ovu caku topit će se u ustima
Vraća se snijeg u Zagorje: Evo kad ga možemo očekivati
U Zagorju rođeno 19 beba, od toga čak 14 dječaka. Evo tko su i odakle njihove mame
Jedan od najpoznatijih Zagoraca u Europi danas slavi 70. rođendan
Ovo je najveća mana vašeg horoskopskog znaka kada je riječ o ljubavi
Potvrđeno trostruko povećanje plaća za dio Hrvata, prva isplata već u veljači
Muškarac (38) godinama skupljao dječju pornografiju i dijelio ju drugima
Netko je u Hrvatskoj osvojio više od 147.000 eura na Eurojackpotu! Evo kamo ide lova
Ova 2 znaka u veljači privlače novac kao magnet, prilike im stižu sa svih strana
Zimi vam se magle prozori, a ljeti zrak stoji? I-Vent ventilacija s rekuperacijom to rješava efikasno – uz 7 godina garancije i čak 40% popusta
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
Ovaj stan u idealnom mjestu za život u Zagorju može biti vaš
Što učiniti ako naiđete na leptira koji prezimljuje?
