PONOS ZAGORJA: Ovo su najbolji mladi zagorski matematičari

Osnovna škola Lijepa naša iz Tuhlja prošlog je tjedna bila domaćin Županijskog natjecanja iz matematike, a unatoč zahtjevnim zadacima, najbolji mladi zagorski matematičari pokazali su zavidno znanje. Na samom početku natjecanja izveden je kraći kulturno-umjetnički program kojim su učenici škole domaćina zaželjeli dobrodošlicu natjecateljima i njihovim mentorima kojima se obratila i ravnateljica škole Snježana Romić. Uslijedio je natjecateljski dio, a u svojim matematičkim vještinama okušalo se 46 zagorskih osnovaca koje je za natjecanje pripremalo 32 mentora.

U kategorijama od 4. do 8. razreda najbolje rezultate ostvarili su sljedeći učenici. U kategoriji  4. razreda  1. mjesto osvojio je Dorian Marić iz OŠ Sv. Križ Začretje pod mentorstvom Barbare Leško, 2. mjesto pripalo je Dini Pastorčiću, OŠ A. Cesarec, Krapina, mentorica Martina Koprivnjak, dok se 3. mjestom okitio Mateo Poslončec iz OŠ A. Cesarec, Krapina, mentorica Gordana Pavić.

U 5. razredu najbolje znanje pokazali su Petra Petek iz OŠ A. Mihanovića, Klanjec pod mentorstvom Jelene Debogović Gorupec, 2. mjesto osvojio je Sebastijan Gajski, Osnovna škola Vladimir Bosnar Stubičke Toplice, mentorica Valentina Horvat, dok je 3. mjesto pripalo Leni Ljubić OŠ Lijepa naša, Tuhelj, mentorica Ančica Slaviček. U kategoriji šestaša najbolje rezultate postigli su: 1. mjesto Lara Hrvoj OŠ S. Košutić, Radoboj, mentorice Maja Bolfek Šalković i Dragica Šalković, 2. mjesto Patrik Halužan, OŠ "Ljudevit Gaj" u Krapini, mentorice Andreja Drašković i Dragica Šalković, a 3. mjesto osvojio je Mihael Fruk OŠ "Ljudevit Gaj" u Krapini, mentorice Andreja Drašković i Dragica Šalković.

Najbolji zagorski matematičari u 7. razredu su: 1. mjesto Leon Bajcer, OŠ  "Ljudevit Gaj" u Krapini, mentorica Andreja Drašković,  2. mjesto Dora Šarić, OŠ Ksavera Šandora Gjalskog,  Zabok, mentorica Ana Merkaš, 3. mjesto Petar Dijanić, OŠ Marija Bistrica, mentorica Vesna Brlek. U 8. razredu najbolje znanje pokazali su: 1. mjesto osvojila je Manuela Pondeljak, OŠ V. Kovačića, Hum na Sutli, mentorica Vesna Kunštek, 2. mjestom okitila se Lorena Smrekar, OŠ "Ljudevit Gaj" u Krapini, mentorice Amalija Zeko i Vesna Kunštek, a na pobjedničko postolje osvojenim 3. mjestom popeo se i Goran Marjanović, OŠ Veliko Trgovišće pod mentorstvom Štefice Dumančić Poljski.

Prikazanim znanjem bila je zadovoljna predsjednica povjerenstva i voditeljica Županijskog stručnog vijeća učitelja Matematike  KZŽ Ančica Slaviček koja je čestitala učenicima na postignutim rezultatima te im poželjela puno uspjeha u daljnjem školovanju.