Počeo Tabor Film Festival
16. je to izdanje sve popularnijeg međunarodnog festivala kratkometražnog filma, a uz filmove, festival je popularan i po brojnim koncertima te popratnim sadržajima
Jučer u četvrtak, 5. srpnja otvoren je 16. Tabor film festival - međunarodni festival kratkometražnog filma.
Zamjenica župana Jasna Petek je brojnim posjetiteljima 16. Tabor film festivala poželjela dobrodošlicu u Krapinsko-zagorsku županiju.
- Tabor film Festival je jedna od najrespektabilnijih takvih manifestacija u Republici Hrvatskoj i kao takva je izuzetno značajna za našu županiju. Veseli stalni rast broja filmmova i broja posjetitelja, kao i popratnog programa koji pokazuje da je ovo zapravo festival umjetnosti i kreativnosti - istaknula je zamjenica župana te naglasila kako se ovaj filmski festival odvija u bajkovitom prostoru Dvora Veliki tabor, što mu pridaje dodatnu važnost kao dijelu zagorske Bajke na dlanu.
Brojnu publiku, među kojima i potpredsjednika Hrvatskog sabora Sinišu Hajdaša Dončića, pozdravili su i direktor Festivala Nenad Borovčak, umjetnički direktor Ivan Ramljak, Luka Juranić iz festivalske direkcije i ravnatelj Hrvatskog audiovizualnog centra Daniel Rafaelić, koji je istaknuo kako već dugi niz godina stalni gost Tabor film festival te da je ovo jedan od projekata s kojima je najsnažnije povezan.
16. izdanje Tabor Film Festivala koncipirano je u nekoliko programskih cjelina, a uz službenu natjecateljsku međunarodnu i domaću konkurenciju tu su selekcija filmova Europske filmske akademije, retrospektive Borisa Poljaka i Stefana Ivančića. "Zagorski specijal" koji se u nekom od elemenata referira na zagorsko podneblje te programi "Noć žive publike" i "Sound & Vision". Na Festivalu će do nedjelje biti prikazano više od 200 filmova, među kojima najbolja kratkometražna ostvarenja iz cijeloga svijeta. Za posjetitelje je organiziran i bogati glazbeni program, a tu je i popratni sadržaj poput radionica, predavanja, promocija knjiga i sl., kao i gledanje utakmice četvrtfinala Svjetskog prvenstva u nogometu Hrvatska-Rusija.
Cijeli program pogledajte u nastavku.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Od sutra veliko poskupljenje: Usluga koju mnogi koriste skače za 60 posto
Hrvatska pošta ima važnu obavijest za građane: 'Ispričavamo se svim korisnicima'
OBJAVLJENA IMENA: Ovi su Zagorci sudjelovali u velikoj 'narko špediciji', poznati svi detalji
Liječnici otkrili istinu o svinjskoj masti: ‘Ljudi su u zabludi’
Netko u Zagorju upravo osvojio ogroman novac na Lotu. Evo gdje je uplaćen listić
Tko sve u Hrvatskoj mora ponovno na vozački ispit: Evo zašto to košta ‘bogatstvo’ i dodatno komplicira život
Hitna intervencija: HGSS-ovci spašavali osobu koja je doživjeli srčani udar
Pobjeda U 11 kategorije
Ana uhvaćena pijana u vožnji: 'Bio je rođendan, pa sam udarila po rakiji'
Zabok i Stubica bolji od Malinska Dubašnice
Zimi vam se magle prozori, a ljeti zrak stoji? I-Vent ventilacija s rekuperacijom to rješava efikasno – uz 7 godina garancije i čak 40% popusta
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
Ovaj stan u idealnom mjestu za život u Zagorju može biti vaš
Što učiniti ako naiđete na leptira koji prezimljuje?
