'Planiramo dio knjižnice urediti za mlade da tamo mogu koristiti računala, tablete, ali i naučiti kako napisat životopis ili seminar'
Slikarica Maja Vukina Bogović odnedavno je ravnateljica knjižnice u Klanjcu
Svi putevi vode u Klanjec... nekako me to podsjeća na mene - rekla je Maja Vukina Bogović, akademska slikarica i diplomirana knjižničarka, sada ravnateljica Gradski knjižnice i čitaonice 'Antun Mihanović' u Klanjcu. - Zapravo nisam ni otišla iz Klanjca već sam samo istraživala nove mogućnosti i proširivala svoje znanje i iskustvo. Velika želja mi je bila provesti neko vrijeme samo slikajući i vodeći radionice za djecu i odrasle. I ponosna sam što sam to vrijeme iskoristila za rad na sebi i svom umjetničkom svijetu. Nije lako biti majka dvoje djece i vrijeme provoditi ispred štafelaja, no sada sam ipak posložila svoj umjetnički svijet sa svojom drugom ljubavi knjigom u gradu koji je moj i za koji želim raditi svakodnevno. Grad Klanjec je grad kulture, umjetnika i baštine i kao takav je vječna inspiracija za osobu poput mene koja je prvenstveno umjetnica, kreativka i kulturni radnik – rekla je Vukina Bogović.
EXIT 4U
Dodala je kako je knjižnica u Klanjcu uvijek bila mjesto gdje se, osim posudbe knjiga, moglo ugodno i korisno provesti vrijeme. - Naša misija je približiti knjižnicu i privući njenu građu i sadržaje što većem broju ljudi. Nastavljamo s akcijom koju sam s kolegicom Mirjanom započela prije 9 godina, a to je podjela članskih iskaznica novorođenoj djeci besplatno do njihove treće godine – naglasila je ravnateljica klanječke knjižnice pričajući da je jedan važnijih planova urediti dio knjižnice za mlade. Tamo bi se mladima omogućilo da, osim konzola s igricama, računala, tableta i časopisa, koriste knjižnu građu primjerenu njihovoj dobi, polaze edukacije, tečajeve brzog čitanja te nauče kako napisati životopis, seminarski rad, napraviti plakat ili prezentaciju. - Već smo se javili na natječaje gdje se nadamo sredstvima koja bi nam omogućila realizaciju planiranih aktivnosti. Taj projekt smo nazvali EXIT 4U. Također ćemo nastaviti s realizacijom projekta Little Free Library, u sklopu kojeg smo postavili tri kućice male knjižnice u parkove u Klanjcu, Lučelnici i Novim Dvorima, a sada ćemo to učiniti i u susjednim općinama Kumrovcu, Kraljevcu na Sutli, Tuhlju i Zagorskim Selima – naglasila je Vukina Bogović koja nije zanemarila ni slikarstvo.
Mjesec knjige
Priprema, naime izložbu 13. prosinca u Mimari. - Jedna od slika koje će biti izložene je i dobitnica nagrade 8. Zagorskog likovnog salona u Krapini što mi je posebno zadovoljstvo i čast. Izložba je pod pokroviteljstvom Krapinsko - zagorske županije. Osim što slikarstva redovito održavam kreativne radionice u Zaboku, a povremene u Klanjcu, Pregradi, Kumrovcu i Kraljevcu na Sutli i gradu Krapini. Rad s djecom mi pričinjava posebno zadovoljstvo i vječitu inspiraciju – naglasila je Vukina Bogović najavljujući zanimljive sadržaje u knjižnici u Mjesecu hrvatske knjige koji počinje 15. listopada - Za predškolce (o)ŽIV(ljen)A SLOVA - pretvaranje glagoljskih slova u životinje; 3D glagoljica za osnovnoškolce - oblikovanje glagoljskih slova iz ALU folije, Tribina s predavanjem iz hrvatske glagoljaške baštine profesora Frana Para, Če maš daj - če ne, zemi! - razmjena omiljenih naslova knjiga sugrađana, te književne večeri – nabrojila je ravnateljica Gradske knjižnice i čitaonice 'Antun Mihanović'.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Vakula objavio prognozu za zimu - Jedan mjesec bit će hladniji nego inače
Kad će konačno brza cesta do Marije Bistrice? Evo što kažu Hrvatske ceste
Grob malog Zvonimira na našem području krije najtužniju priču svih vremena
NOVI INCIDENT KOD ŠKOLE: Izbio mu četiri zuba, slomio nos i vilicu, majka: 'Dijete su mi skoro u lijesu doveli doma'
Doktorica Hitne pomoći: 'Odmah nas zovite ako osjetite ovo'
Ni dušni dan nije bio bez sporta – sve na jednom mjestu
Grozno: Analize otkrile opasne bakterije u hrani iz dostave
Uz potporu Ministarstva turizma i sporta sa novim dresovima u nove pobjede
HEP: Sutra bez struje nekoliko mjesta u Zagorju
Vozačku dozvolu moći će dobiti 17- godišnjaci, ali uz jedan uvjet
Jesen je vrijeme za sadnju: lukovice koje bude proljeće i hrane prirodu
Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
Izrada kućice za ježa – korak prema očuvanju prirode
