Pedesetak učenika na 1. MathTreku Krapinsko-zagorske županije
Cilj natjecanja je popularizacija matematike, razvijanje kreativnosti, logičkog zaključivanja te timskog rada
Udruga MathKaj organizirala je prošle subote u Kumrovcu 1. MathTrek Krapinsko-zagorske županije. MathTrek originalna je ideja udruge MathKaj, a zamišljen je kao rješavanje zadataka iz matematike u prirodi, obilazeći pripremljene stanice koristeći orijentacijsku kartu. Cilj je popularizacija matematike, razvijanje kreativnosti, logičkog zaključivanja te timskog rada. Mogućnost sudjelovanja imali su učenici 7. i 8. razreda, a obilazak stanica bio je moguć jedino u paru. Učenici su na početku dobili kartu Kumrovca na kojoj su bile označene stanice, a oni su morali dogovoriti strategiju obilaska stanica , kao i sam pronalazak stanica. Na svakoj stanici nakon točnog rješenja zadatka dobiven je žig na akreditaciju uz maksimalno 3 pokušaja. Vrijeme obilaska svih stanica bilo je ograničeno na 2 sata, a pobjednik je onaj koji u najkraćem vremenu ima najviše točno riješenih stanica.
Sudjelovalo je 52 učenika (od prijavljenih 62 – neki su odustali zadnji dan zbog bolesti ili drugih obaveza). 1. mjesto osvojile su Ena Šimunović i Ivana Klasić (OŠ Ljudevit Gaj Krapina), 2. mjesto: Matija Tušek i Mihael Frajzman (OŠ Ljudevit Gaj Krapina), a 3. mjesto: Hrvoje Pongračić i Patrik Belošević (OŠ V. Kovačića, Hum na Sutli).
Na 1.MathTreku sudjelovale ekipe iz OŠ Viktora Kovačića, Hum na Sutli, OŠ Krapinske Toplice, OŠ Antuna Mihanovića, Klanjec, OŠ Bedekovčina, OŠ „Ljudevit Gaj“, Krapina, OŠ Đure Prejca, Desinić, OŠ Josipa Broza Kumrovec, OŠ Brestovec Orehovički, OŠ Matije Gupca Gornja Stubica i OŠ Lijepa naša, Tuhelj.
U samoj organizaciji i provođenju sudjelovala su 24 volontera (16 učitelja Matematike, 1 učiteljica Njemačkog jezika, 1 psihologinja, 3 srednjoškolca, 2 studentice, 1 roditelj).
MathTrek je otvorio direktor Turističke zajednice KDZS, a zatvorila zamjenica načelnika Kumrovca Danijela Lončar. Spomenimo kako su u Organizacijskom odboru bile Andreja Drašković, Klara Golubić, Vesna Kunštek, Ančica Slaviček, Dragica Šalković, Tanja Turk i Silva Županić.
- Velika zahvala općini Kumrovec, muzeju Staro selo Kumrovec, Turističkoj zajednici područja KDZS, OŠ Josipa Broza Kumrovec, župi Tuhelj, DVD-u Kumrovec, svim sponzorima i volonterima, te roditeljima i učenicima koji su izjavili da im je bilo prekrasno, zanimljivo, nezaboravno i da jedva čekaju sljedeći MathTrek – rekli su organizatori.
Sponzori su bili Krapinsko-zagorska županija, Jamnica i Carnet.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Vozač autom udario u djevojku, ubio je i pobjegao. Policija traga za njime
Na terasi obiteljske kuće ubijen mladić. Policija traga za ubojicom
Teška nesreća u Zagorju: Kamion udario u ogradu i prevrnuo se na krov, vozač prevezen u OB Zabok
Netko je u Hrvatskoj upravo osvojio više od 100 tisuća eura, evo kamo ide novac!
HZZO donio važnu odluku za više od 400 tisuća ljudi: 'I struka i pacijenti bili su nezadovoljni'
[FOTO] Nesvakidašnja intervencija: Vatrogasci morali rezati nož blendera
Djevojčice Zagorca KR blizu naslova
Hajdaš Dončić: 'Inflacija ima ime i prezime - Andrej Plenković'
Mještani prestravljeni zbog Kristijana Aleksića: 'Tu je negdje'
[VIDEO] Dinamo dao slobodno Stojkoviću. On otišao u Zabok i osvojio turnir u biljaru
Cleanaholic studio iz Zaboka postao hit – na vaš poziv stižu u vaš dom ili ured
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
