Otvorenje nove vodpospreme u Zaboku, najvećoj investiciji Zagorskog vodovoda
Vrijednost je 19 milijuna i 750 tisuća kuna i radi se o najvećoj pojedinačnoj investiciji Zagorskog vodovoda od samostalnosti Hrvatske.
U Zaboku će u srijedu od 12 sati, na brežuljku u Ulici Ivana i Cvijete Huis, biti održano svečano otvorenje nove vodospreme zapremine 1500 kubičnih metara čija je izgradnja počela u lipnju 2015. godine. Radovi su trebali završiti u lipnju prošle godine, ali su se odužili zbog neredovitog pritjecanja novca.
Vrijednost je 19 milijuna i 750 tisuća kuna i radi se o najvećoj pojedinačnoj investiciji Zagorskog vodovoda od samostalnosti Hrvatske. Izgradnjom nove vodospreme znatno će se poboljšati sigurnost opskrbe distribucijskog sustava Zabok, ali i cijelog središnjeg dijela Krapinsko – zagorske županije.
Izgradnja vodospreme je s 9,7 milijuna kuna ili s 49 posto svih troškova financirana iz fondova Europske unije, 8,8 milijuna kuna ili 45 posto izdvojile su Hrvatske vode, dok je Zagorski vodovod participirao s iznosom od 1.230.000 kuna ili s oko šest posto. U potpunosti je obnovljen i stari vodospremnik zapremine 800 prostornih metara i rekonstruirani pripadajući cjevovodi.
Od zabočkog Parka Milana Prpića prema vodospremi će se napraviti i šetnica, tako da će uređeni prostor uz vodospremu Zabočanima ubuduće služiti i kao izletište.
Prethodni članak
Sljedeći članak
'VJEŠTICE, IMAŠ DOBRE NOGE': Saborska zastupnica pokazala kako se zabavljala za Noć vještica
KAKVA SREĆA! Amerikancu koji uređuje kuću u Zagorju traktorom stigla dostava iz snova
UŽAS: Glasna eksplozija probudila zapad Zagreba: 'Čule su se sirene'
TUŽNA VIJEST: Preminuo legendarni hrvatski trener. Ostavio je neizbrisiv trag u domaćem nogometu
STRAŠNO: Dvoje mladih noćas stradalo u prometnoj nesreći na sjeveru Hrvatske
NOVA PRAVILA: Evo tko sve ima pravo na 70 eura pomoći za struju i plin
HRVATSKA U PLUSU! Rođeno više djece nego lani, pao broj umrlih i pobačaja
JESTE LI GA VIDJELI? Nestao je Ante, policija moli pomoć
Novi trošak za vozače na tehničkom pregledu: 'Otišli su nenormalno, auto je postao luksuz'
TRAGEDIJA: Nakon konzumiranja droge preminuo muškarac (45), pritvoren diler
Jesen je vrijeme za sadnju: lukovice koje bude proljeće i hrane prirodu
Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
Izrada kućice za ježa – korak prema očuvanju prirode
