Okupljanje žena aktivnih u lokalnoj i regionalnoj politici u Šibeniku
Na skupu je nazočila i zamjenica župana Krapinsko-zagorske županije Jasna Petek
Domaćin prvog ovogodišnjeg okupljanja žena aktivnih u lokalnoj i regionalnoj politici, održanog u četvrtak 23. svibnja, bila je Šibensko-kninska županija.
Okupljanje je počelo prijemom kod župana Šibensko-kninske županije i predsjednika Hrvatske zajednice županija Gorana Pauka.
- Politička participacija žena jedan od zacrtanih ciljeva djelovanja Europske unije, kao i naše, nacionalne razine. Govoreći o razinama, moram istaknuti da prave promjene možemo uvesti prvenstveno djelovanjem odozdo prema gore. Svjesni te činjenice, prije gotovo tri godine u Hrvatskoj zajednici županija pokrenuli smo inicijativu za osnaživanje i okupljanje žena aktivnih u lokalnoj i regionalnoj politici - uvodno se dužnosnicama obratio Pauk.
Inicijativu su podržale brojne žene aktivne u regionalnoj politici, stvarajući mrežu za razmjenu iskustava kojom su povezani svi krajevi Lijepe Naše, bez obzira na političko opredjeljenje.
- Osobno, nakon više od deset godina aktivnog bavljenja politikom, podržavam svaku inicijativu koja će pridonijeti daljnjim promjenama, poglavito aktivaciji i afirmaciji mladih žena u politici, stoga podržavam i inicijativu koju je pokrenula Hrvatska zajednica županija kojom smo mi, žene dužnosnice u lokalnoj i regionalnoj politici, dobile mogućnost povezivanja, razmjene iskustava čime smo postale i inicijatorice promjena na našoj političkoj sceni - istaknula je zamjenica međimurskog župana Sandra Herman. S obzirom na to da međimurska 3 grada i 22 općine imaju tek dvije načelnice, primjeri dobre prakse ohrabrit će žene koje će tek zakoračiti u svijet politike, ali ih i povezati te pružiti međusobnu podršku, smatra Herman.
Edukacije o uspješnom vođenju timova i postavljanju ciljeva, koje je vodio Sandro Kraljević, nazočile su zamjenice župana: Jasna Petek (Krapinsko-zagorska županija), Marina Medarić (Primorsko-goranska županija), Vesna Hajsan Dolinar (Karlovačka županija), Nadica Žužak (Zagrebačka županija), Giuseppina Rajko (Istarska županija), Darija Puljić (Šibensko-kninska županija) te potpredsjednica Županijske skupštine Koprivničko-križevačke županije Verica Rupčić.
Predstavljena je i inicijativa udruge „Nismo same“ pod nazivom „Nisi sama – ideš s nama“, namijenjena ženama oboljelim od malignih bolesti kojima je potreban prijevoz na kemoterapije.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Tekućina koju bacate u odvod uklanja i najtvrdokorniji kamenac za nekoliko minuta
Sudarila se dva automobila. Četvero ljudi prevezeno u bolnicu
Zlatarski umirovljenici organizirali mini tečaj nordijskoga hodanja
Zagorje: Evo kada stiže pljusak s grmljavinom
Golema buktinja u susjedstvu, stigla i vojska: Radnici su evakuirani - 'Stanje je kritično'
Gradonačelnica Zaboka potpisala važan ugovor: 'Drago nam je što smo ostvarili ovo sufinanciranje'
Sve se mijenja preko noći: ova 3 znaka do kraja lipnja ulaze u razdoblje najveće zarade u životu!
Prometna nesreća: Jedna osoba ozlijeđena, očevid u tijeku
Drama u vikendici: Pijana žena vrijeđala i prebila muža - 'Đubre jedno, prodo si me svima!'
Hokejski savez odgovorio Šimuniću na prozivke o 620.000 eura: 'Svi naši računi su uredno evidentirani'
Održana 11. Noć noćnih leptira
[VIDEO] Zašto pacijenti sve češće biraju EsteticaDent, jedan od najmodernijih dentalnih centara u Zagorju
Želite poslovati u Specijalnoj bolnici Krapinske Toplice? Objavljena dva javna natječaja
Što vaš dom radi svaki dan, a vi to rijetko primjećujete
Opsjedaju vrtove, voćnjake, balkone, prozore i fasade: Stigla je sezona smrdljivih martina, evo kako ih se riješiti
