Održana je javna tribina o prijedlogu proračuna Općine Radoboj
Planira se najviši proračun do sada, u iznosu od 32,8 milijuna kuna
U prostorijama Centra za prirodu Zagorje održana je prošlog ponedjeljka javna tribina o prijedlogu proračuna Općine Radoboj za 2019. godinu. Tribinom je Radobojčanima i Radobojčankama pružena prilika uključivanja u proces donošenja odluka i informiranja o planiranim ulaganjima Općine u 2019. godini.
-Tribinom se nastojala potaknuti otvorena komunikacija sa stanovnicima općine i omogućiti svim zainteresiranima javno iznošenje prijedloga za unapređenje, ali i detaljnije objasniti planovi razvoja u 2019. godini. Za 2019. godinu planiran je najviši iznos proračuna do sada, u visini od 32.817.600 kuna. Uz dosadašnje programe i aktivnosti dodani su i novi, čime se želi dodatno povećati kvaliteta života stanovništva lokalne zajednice – navodi načelnik Anđelko Topolovec. Najviši rashodi planirani su za komunalnu djelatnost, uređenje prostora i zaštitu okoliša, gospodarstvo, rad Jedinstvenog upravnog odjela te usluge unapređenja stanovanja i zajednice. U 2019. godini nastavljaju se ulaganja u građenje nerazvrstanih cesta, asfaltiranje javnih putova i nogostupa, sanacije klizišta, ali i u razvoj turizma pri čemu su planirani daljnji radovi na projektima Hiža zagorskih štrukli i Hiža vinove loze. Uz to, planiraju se veća izdvajanja za obrazovanje uvođenjem studentskih stipendija, povećanjem rashoda za sufinanciranje smještaja djece u dječjim vrtićima i sufinanciranje prijevoza učenika.
Cilj javne tribine bio je dobiti povratnu informaciju od građana i u skladu s time djelovati. Tako su građani predložili sanaciju jednog klizišta, ali i pohvalili projekt Širokopojasni Internet kojim se nastoji unaprijediti život u lokalnoj zajednici, odnosno zadržati, ali i privući mlade obitelji u Radoboj. Također, građani su istaknuli i projekt daljnjeg ulaganja u građenje nerazvrstanih cesta jer se do sada takvo ulaganje pokazalo izrazito uspješnim budući da je modernizacijom cesta značajno olakšano svakodnevno putovanje građana, navode u Općini Radoboj.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Stigao nalog za rušenje kuće koju je Amerikanac kupio za 5000 eura u Zagorju i uredio je
Liječnici upozorili: Ako osjetite i jedan od ovih 10 simptoma, hitno se javite doktoru
[PROGNOZA VREMENA] Vruće, ali evo kada su mogući pljuskovi
Drama u Zagorju: Muškarac teško ozlijeđen u dvorištu, iz OB Zabok prebačen u Vinogradsku
Aktiviran SRUUK! Građanima na mobitel stigle SMS poruke upozorenja
Lidl povukao popularni proizvod zbog prisutnosti bakterije Bacillus cereus: 'Vratite ga u bilo koju našu trgovinu'
Zapalila se kamp kućica na A1! Stvara se kilometarska kolona u smjeru Zagreba
Za djevojčicu Nives: U Zagorje dolazi ''neobični'' svećenik koji vjeru živi na potpuno drugačiji način
[FOTO i VIDEO] 40 vatrogasaca satima gasilo požar u Zagorju: 'Termokamera je pokazala podzemne požare'
Izvanredna sjednica o Gospiću završila: Ovo su izglasani zaključci
Stradala životinja na cesti: kako pravilno postupiti
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
