Održana edukacija o sprečavanju sukoba interesa
Edukaciju su održali Predsjednica Povjerenstva Dalija Orešković, tajnica Majda Uzelac te savjetnik Igor Košutić..
U Krapini je Povjerenstvo za odlučivanje o sukobu interesa u suradnji s Krapinsko-zagorskom županijom organiziralo edukaciju dužnosnika regionalne i lokalne samouprave te službenika svih razina na području Krapinsko-zagorske županije na temu "Sprečavanje sukoba interesa u obnašanju javnih dužnosti, uloge i značaj sustava imovinskih kartica kao sredstva u borbi protiv korupcije te novine u Zakonu o sprečavanju sukoba interesa po Odluci i Rješenju Ustavnog suda RH".
Na edukaciji koju su održali Predsjednica Povjerenstva Dalija Orešković, tajnica Majda Uzelac te savjetnik Igor Košutić, uz odaziv brojnih načelnika i gradonačelnika te njihovih zamjenika, ali i službenika svih razina, prisustvovali su i županica Sonja Borovčak te zamjenik županice Anđelko Ferek-Jambrek.
"Drago mi je što se upravo u Krapinsko-zagorskoj županiji provodi prva u nizu edukacija ovog Povjerenstva. Važno je upoznati se s odredbama ovog Zakona koji se tiče svih nas kako bismo minimizirali mogućnost dovođenja u sukob interesa." rekla je županica Sonja Borovčak. Naime ovo je prva edukacija novoizabranog Povjerenstva kao stalnog, samostalnog, nestranačkog i profesionalnog tijela čiji članovi promjenom zakona više ne dolaze iz redova Sabora.
Prilikom uvodnog obraćanja predsjednica Povjerenstva Dalija Orešković naglasila je da smisao ovoga Povjerenstva nije penalizacija već preventivno djelovanje. Na edukaciji je bilo riječi i o načinu obavljanja i zabrani djelovanja, obvezama, pravima na pravni lijek te ograničenjima dužnosnika s obzirom na primanje darova, naknada, obavljanje drugih poslova, članstvo u upravnim tijelima, nadzornim odborima te udjelima u trgovačkim društvima. Također bilo je riječi i obvezama i ograničenjima nakon prestanka dužnosti, o izgledu i popunjavanju imovinskih kartica te sankcijama za kršenje ovog zakona.
Prethodni članak
Sljedeći članak
[FOTO] Viktor Šimunić predstavio svoju djevojku i objavio zajedničku fotografiju
Žena (64) svaki dan u crkvi krala milodar, 'ordinirala' je i na Veliku Gospu
Funkcija na klimi koju mnogi ne koriste: može smanjiti potrošnju, a prostor ostaviti rashlađenim
Nestale su barake na Bračku: Na njihovom mjestu već počeli radovi, evo što se sad gradi
Danas nas čeka novo nevrijeme, a kakav će biti ostatak tjedna? Božarov: 'Najgore je iza nas'
Detalji filmskog bijega: Prijetio bivšoj partnerici, bio u zatvoru pa pobjegao policajcima u lisicama
Podmetnuli 10 požara: Jedan dobio 220.000€ od države, dvoje su misterij
Evo gdje sutra u Zagorju od jutra neće biti struje
Drama: Zatvorenik pobjegao policiji!
Uručene iskaznice novim pripadnicima prometne jedinice mladeži
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
