Obilježena dvadeseta obljetnica prijateljstva općina Gornja Stubica i Slovenske Konjice
Na proslavu obljetnice, otvorenje izložbe fotografija i prigodno druženje pristiglo je četrdesetak članova delegacije iz Slovenskih Konjica, a sa stubičke strane načelnik Jasmin Krizmanić i njegov zamjenik Vladimir Škvorc, kao i ostali predstavnici općine i udruga
Otvorenjem izložbe u Galeriji lipa prošlog je petka obilježena dvadeseta obljetnica prijateljstva među općinama Gornja Stubica i Slovenske Konjice. Fotografije koje su nastale tijekom 20 godina druženja Gornje Stubice i Slovenskih Konjica snimio je i izložbu pripremio Marijan Petek, koji živi u Ptuju.
Gornjostubički je puhački orkestar prvi puta u Slovenskim Konjicama nastupio 1997. godine, kada je realizirano i bratimljenje ovih dviju općina. Otada se svake godine dogovaraju međusobni nastupi gornjostubičkog puhačkog orkestra i folklorne skupine na njihovim, ali i slovenskih udruga na našim manifestacijama. Ne izostaju ni posjeti općinskih delegacija povodom obilježavanja dana općina i većih obljetnica, kako Gornjostubičanaca u Sloveniji, tako ni Slovenaca u Gornjoj Stubici.
Na proslavu obljetnice, otvorenje izložbe fotografija i prigodno druženje pristiglo je četrdesetak članova delegacije iz Slovenskih Konjica, a sa stubičke strane načelnik Jasmin Krizmanić i njegov zamjenik Vladimir Škvorc, kao i ostali predstavnici općine i udruga. Osim otvorenjem izložbe, ova je okrugla obljetnica jednog od najdužih prijateljstava slovenske i hrvatske općine obilježena i prigodnim programom uz Puhački orkestar Vatrogasne zajednice Općine Gornja Stubica i tamburaški sastav Stubički zvon, kao i gostiju iz Slovenije.
Prethodni članak
Sljedeći članak
BABY BOOM U ZAGORJU: U proteklih 7 dana na svijet stiglo čak 28 beba!
Drama u Zagrebu: "Sve je puno policijskih auta"! Policija: "Očevid je u tijeku"
Evo tko sve duguje porez. Rekorderka je dužna čak 70,5 milijuna eura!
KATASTROFA! Izbio veliki požar: 'Nema spasa tvrtki, šteta je ogromna'
Još jedno poskupljenje: Novi udar na vlasnike auta u Hrvatskoj
JESTE LI GA VIDJELI? Nestao je Ante, policija moli pomoć
Novi trošak za vozače na tehničkom pregledu: 'Otišli su nenormalno, auto je postao luksuz'
TRAGEDIJA: Nakon konzumiranja droge preminuo muškarac (45), pritvoren diler
Dva velika koncerta u Mariji Bistrici
Ovi horoskopski znakovi nemaju autoritet. Nitko ih ne sluša
Jesen je vrijeme za sadnju: lukovice koje bude proljeće i hrane prirodu
Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
Izrada kućice za ježa – korak prema očuvanju prirode
