Obilazak rekonstruirane ceste D24 u Budinšćini
U Budinšćini je danas od crkve Sv. Josipa Radnika do obližnjeg mosta održan službeni obilazak završenih radova na rekonstrukciji državne ceste D24 koja je od iznimnog značaja za prometnu povezanost općina Konjščine, Hrašćine i Budinšćine, ali i Krapinsko – zagorske županije.
U Budinšćini je danas od crkve Sv. Josipa Radnika do obližnjeg mosta održan službeni obilazak završenih radova na rekonstrukciji državne ceste D24 koja je od iznimnog značaja za prometnu povezanost općina Konjščine, Hrašćine i Budinšćine, ali i Krapinsko – zagorske županije.
U obilasku su uz županicu Sonju Borovčak sudjelovali i saborski zastupnik Željko Kolar, pomoćnih ministra pomorstva, prometa i infrastrukture Jasmin Krizmanić, član Uprave Hrvatskih cesta Jurica Krleža, zamjenik županice Anđelko Ferek Jambrek, ravnatelj Županijskih cesta KZŽ Željko Vincelj, pročelnik Upravnog odjela za promet i komunalnu infrastrukturu KZŽ Željko Horvat i načelnici općina Hrašćine i Budinšćine, Branko Tukač i Radovan Hercigonja te predsjednica Općinskog vijeća Općine Konjšćina Helena Jantolek i pročelnica Odsjeka za upravno-pravne, društvene djelatnosti i opće poslove Nevenka Benjak.
Projekt obnove ceste D24, na dionici od mjesta Galovec do mjesta Pece (ujedno granica županije sa Varaždinskom županijom), ukupne duljine 12.100 metara izvodio se u okviru projekta izvanrednog održavanja. Ukupna vrijednost radova bez PDV-a je 23 milijuna kuna.
Ova je cesta od iznimne važnosti ne samo za spomenute općine već i u smislu povezivanja istočnog dijela Krapinsko – zagorske županije s Varaždinskom županijom. Obnova je bila nužna iz više razloga; zbog iznimno gustog teretnog prometa te pojačanog putničkog prometa prema vjerskim i turističkim destinacijama na tom području (blizina svetišta u Mariji Bistrici, vinske ceste).
Prilikom službenog obilaska završnih radova na cesti D24 županica Sonja Borovčak govorila je i o daljnim planovima odnosno o radnom sastanku koji je prije službenog obilaska između predstavnika Županije, Županijske uprave za cesta KZŽ, Ministarstva pomorstva, prometa i infrastrukture, Hrvatskih cesta te saborskog zastupnika Željka Kolara održan vezano uz buduća ulaganje sljedećih četiri godine u ceste u županijama.
Županica je naglasila da je Županija dala prijedloge nadležnim po tom pitanju te da se očitovanje o tim prijedlozima očekuje krajem 9. mjeseca odnosno početkom 10 mjeseca. O budućim planovima za Krapinsko – zagorsku županiju govorio i član Uprave Hrvatskih cesta Jurica Krleža koji je između ostalog spomenu da je prva dionica tzv. Zagorske magistrale završena te da se čeka tehnički pregled idući tjedan, a nakon toga će ta dionica biti puštena u promet.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Kuharica otkrila tajnu: Kad kuhate šunku, obavezno dodajte ovo i bit će bolja nego ikad
Ozbiljno upozorenje liječnika Hitne: Odmah nam se javite ako dobijete neki od ovih 5 simptoma
Tri znaka horoskopa dobivaju neočekivanu uskrsnicu - najavljuju astrolozi
Šok u teretani: Djevojka (22) popila energetsko piće, zapeklo ju grlo pa završila u Općoj bolnici
Uvodi se socijalna kartica, novac se neće moći trošiti na alkohol i cigarete. Oglasio se ministar!
Horoskop za 31. ožujka: Za dva znaka stiže neočekivani financijski preokret
U travnju dobivaju sve! Za ova 3 znaka stiže životna prilika – novac, ljubav i sreća dolaze zajedno
U šumi pronađena dva mrtva muškarca: U tijeku je istraga
IZVUČENO IME: Evo kome ide naš uskrsni pinklec pun domaćih zagorskih proizvoda
Šimunić podnio Gradskom vijeću izvješće o svom radu: 'Bilo je to kvalitetno razdoblje'
Što je obnova prirode?
Očna optika Cviker slavi 5. rođendan: ‘To je priča o povjerenju, zajednici i upornosti’
Invisalign i bol: boli li terapija i kako ublažiti pritisak u prvim danima?
Međunarodni dan šuma - 21. ožujka
