Novo vodstvo Ogranka Matice hrvatske
Posebne zahvale upućene su prvoj predsjednici Ogranka Snježani Husinec, koja je, kako je istaknuto, postavila visoke standarde u vođenju Ogranka
U petak je u Bluesun hotelu Kaj u Mariji Bistrici održana redovna izborna skupština Ogranka Matice hrvatske u Mariji Bistrici.
Prva predsjednica Ogranka, osnovanog prije 4 godine Snježana Husinec u izvješću o radu u 2017. godini istaknula je brojne aktivnosti. Posebno je istaknut veliki (više)godišnji projekt ''Marija Bistrica u doba Ivana Krizmanića i hrvatskog narodnog preporoda'', koji je u povodu 175. obljetnice utemeljenja Matice hrvatske i 250. obljetnice rođenja Ivana Krizmanića, donio niz događanja.
I u ovoj godini nastavljeno je s organizacijom Korizmenih tribina u suradnji sa Svetištem MBB-e, autora Branimira Bilića, iz ciklusa Znanost za svakoga Julio Car održao je predavanja Zvijezde u službi Kralja nad Kraljevima i 1.28 sekundi prije, a iz ciklusa Ususret zdravlju, nedavno je održano predavanje Gripa i cijepljenje protiv gripe, s predavačem dr. Ivanom Lipovcem. Nastavljena je i praksa nagrađivanja učenika OŠ Marija Bistrica, koji su prošli svih osam razreda s odličnim uspjehom.
U osvrtu na prve 4 godine rada posebno je istaknuto kako je Ogranak Matice hrvatske u Mariji Bistrici, koji trenutno broji 52 člana, obogatio kulturnu ponudu u Mariji Bistrici kvalitetnim sadržajima i prepoznat je kao kulturna udruga koja provodi ozbiljne i vrijedne projekte i pritom teži najvišim standardima. U svom izbornom dijelu Ogranak Matice hrvatske u Mariji Bistrici dobio je novo vodstvo.
Za predsjednika je izabran Vedran Klaužer, za potpredsjednika Damir Galoić, za tajnicu Romina Gorički. Uz njih u Predsjedništvo su izabrani Ivančica Tomorad, Ivančica Hopek Kramar, Zrinka Brlečić Švaljek i Snježana Husinec. U Nadzorni odbor izabrani su Božena Palanović, Petra Ptiček i Jadranka Pezić, a zastupnik u Glavnoj skupštini Matice hrvatske bit će novi predsjednik Vedran Klaužer. Skupštinu su pozdravili i čestitali na vrlo uspješnom radu potpredsjednik Matice hrvatske Stjepan Sučić, predsjednica Skupštine KZŽ-e Vlasta Hubicki, načelnik Općine Marija Bistrica Josip Milički i njegova zamjenica Dubravka Bartolović, rektor Svetišta MBB-e preč. Domagoj Matošević te predsjednica Udruge Hrvatska žena Marija Bistrica Spomenka Skuliber i njena zamjenica Anica Roksandić.
Posebne zahvale upućene su prvoj predsjednici Ogranka Snježani Husinec, koja je, kako je istaknuto, postavila visoke standarde u vođenju Ogranka, a svojom upornošću, željom, znanjem i entuzijazmom u protekle 4 godine bila je glavni pokretač brojnih događanja u organizaciji Ogranka Matice hrvatske u Mariji Bistrici.
Snježana Husinec vodila je Ogranak prve četiri godine
Prethodni članak
Sljedeći članak
Nestala je Valentina (14). Od jučer joj se gubi trag, policija moli pomoć
Liječnici otkrili u kakvom je stanju učenik koji je proboden nožem u Bedekovčini
Što se zapravo događa kad kliknete 'Prihvati sve kolačiće'
Uskoro nestaje struje u 3 grada i 21 mjestu diljem Zagorja! Ovo je kompletan popis
Evo koja hrvatska banka je dobila kaznu od milijun i pol eura!
UŽAS: Maloljetnom dječaku petarda raznijelu ruku
GLAZBOM ZA POMOĆ: POMP organizira humanitarni božićni koncert za dijete člana orkestra
Općina Gornja Stubica poziva na dostavu prijedloga za javna priznanja
Pregrada: Usvojen proračun ‘težak’ 9,5 milijuna eura
[FOTO] POČELO JE: Na cestama ogromne gužve, kolone su kilometarske
Što se događa s leptirima zimi?
Bliži se vrijeme darivanja: Najbolji popusti za blagdanski shopping
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
