Na području Zagorja evidentirano 98 izbjeglica, najviše Sirijaca
Kako doznajemo od zagorske policije, došli su kombijima i taksijima te pokušali prijeći granicu. Svi su vraćeni natrag u prihvatne centre, a prije toga su evidentirani . Osigurana im hrana te im je pružena medicinska pomoć
U Krapini je danas održana tiskovna konferencija za novinare na temu sigurnosna situacija u Krapinsko – zagorskoj županiji vezana za izbjeglice.
U razdoblju od 17. do 22. rujna na području naše županije evidentirano je 98 izbjeglica iz ratom zahvaćenih područja i to iz Sirije, Iraka i Afganistana, od čega 23 maloljetnika i djece. Najviše slučajeva pokušaja izlaska iz Hrvatske, njih 13 bilo je na GP Macelj, a po 1 na Lupinjaku, Humu na Sutli i na Drašama.
Nije im dozvoljen izlazak iz zemlje već su nakon evidencije vraćeni u prihvatni centar na Zagrebački velesajam i u Ježevo – izvjestio je novinare Željko Sugnetić, zamjenik načelnika Policijske uprave krapinsko – zagorske te dodao da nije bilo kaznenih djela koji bi se odnosili na izbjeglice, a niti narušavanja javnog reda i mira.
Očito u RH postoje dva stožera, jedan od Vlade koja bi se trebala brinuti za izbjeglice i izbjegličku krizu, a jedan stožer koji na neki način zaziva kaos u sustavu, a koji ne postoji. Prozivaju nas kao županiju da guramo glavu u pijesak, no županija zajedno sa svim stručnim službama cijelo ovo vrijeme radi i prati situaciju – istaknuo je krapinsko - zagorski župan Željko Kolar te ponovio ono što je rekao i na posljednjoj sjednici Županijske skupštine, a to je da KZŽ i njeno područje nije planirano kao stacionar za prihvat izbjeglica. Iako jesmo granična županija, zasada je sav izbjeglički val vezan za Harmicu i Breganu, a panici nema mjesta.
Dražen Strabić iz Područnog ureda za zaštitu i spašavanje rekao je da je u slučaju većeg broja izbjeglica na području KZŽ na raspolaganju 11 autobusa koji bi se eventualno upotrijebili za prijevoz izbjeglica iz Opatovca prema Mađarskoj.
Davor Šimunović ispred Društva CK KZŽ rekao je kako ih je PP Krapina zvala radi osiguranja hrane, pića i odjeće za 22 osobe koje su bile u njihovoj pritvorskoj jedinici. U slučaju potrebe dva trgovačka lanca na raspolaganju su im 24 sata na dan, a volonteri su u pripravnosti.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Doznajemo detalje požara u zabočkom CIAK-u: Radnici nam ispričali kako je sve krenulo
UPALIO SE HR112 ALERT: Poruke upozorenja u pola 4 ujutro probudile brojne Zagorce
U Hrvatskoj potvrđen slučaj gube - bolesti poznate iz biblijskih vremena
Požar u domu za starije! Traje evakuacija 250 korisnika, vatrogasci na terenu: 'Vlada panika'
Stigao nalaz. Evo kakva je situacija u Zaboku i okolici
NOVI DETALJI UBOJSTVA U ZAGORJU: Vatrenim oružjem ubio ženu, pa si presudio u klijeti
Ova 3 znaka će ostvariti sve svoje snove u 2026. – zvijezde su im napokon naklonjene
STRAVA U ZAGORJU: Ubio ženu pa sebe! Slijedi očevid
Ovaj znak Zodijaka uništava sve što dotakne – jeste li vi među njima?
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
