Na području općine Lobor otvoreno nekoliko gradilišta
Prema riječima loborske načelnice Ljubice Jembrih počelo je i uređenje parkinga kod mjesnog groblja u Loboru i to prva faza koja obuhvaća iskop, ravnanje terena parkinga i gradnju škarpe ispod mrtvačnice te duž cijelog parkirališta. Vrijednost te prve faze radova iznosi oko pola milijuna kuna
Na županijskoj cesti 2128 u Vinipotoku aktualni su radovi na proširenju križanja i sanaciji mosta. Vrijednost projekta iznosi milijun kuna, a izvođač radova je MB Transgradnja d.o.o. iz Krapine. Radovi bi trebali završiti do početka studenoga, a obuhvaćaju zamjenu postojećeg mosta novim proširenim koji će se izvesti od predgotovljenih betonskih elemenata dostavljenih na gradilište gdje će se ti elementi ugraditi onda samo ugraditi.
Radovi na parkiralištu kod groblja
Realizacijom ovog projekta dobit će se novi prošireni most na križanju s općinskom nerazvrstanom cestom kojom će onda moći prometovati i veliki kamioni koji do sada nisu mogli prevoziti teret iz tvrtke Q.dom u Markušbrijegu. Promet se za vrijeme izvođenja radova regulira semaforima, uz naizmjenično propuštanje vozila slobodnim prometnim trakom.
Prema riječima loborske načelnice Ljubice Jembrih počelo je i uređenje parkinga kod mjesnog groblja u Loboru i to prva faza koja obuhvaća iskop, ravnanje terena parkinga i gradnju škarpe ispod mrtvačnice te duž cijelog parkirališta. Vrijednost te prve faze radova iznosi oko pola milijuna kuna, a Ministarstvo regionalnog razvoja tu investiciju sufinancira 400.000 kuna. Načelnica je istaknula i kako Općina Lobor dalje nastavlja s prijavom i ostalih faza radova na uređenju groblja na natječaje Ministarstva regionalnog razvoja i EU fondova. Posljednja faza radova uključuje kompletno asfaltiranje te asfaltiranje prilaznih cesta.
Klizišta i javna rasvjeta
Gradilište je i na nerazvrstanoj cesti Horvati – Viški gdje je u planu do kraja godine asfaltiranje gotovo dva kilometra makadamske ceste i rješavanje odvodnje. Tu investiciju financira Ministarstvo regionalnog razvoja i EU fondova u iznosu 2, 4 mil. kuna. Radovi su i na sanaciji klizišta u Petrovoj Gori, koji su pri kraju, nakon čega slijedi rješavanje odvodnje u zaselcima gdje mještani imaju problema. Provedena je javna nabava te nakon potpisivanja ugovora s najpovoljnijem ponuđačem kreće rekonstrukcija javne rasvjete Petrova Gora – Velika Petrovagorska. Novu javnu rasvjetu sufinancira Ministarstvo graditeljstva. Idući tjedan trebali bi krenuti radovi na sanaciji velikog klizišta Štrekica 3 kod Milana Behina u Starom Golubovcu koje sufinancira Ministarstvo regionalnog razvoja. Asfaltira se i 668 metara dionice nerazvrstane ceste Gornji Labaši koja je u izrazito lošem stanju. Investicija košta 246.000 kuna, a sufinancira se iz općinskog proračuna, a jednim dijelom u troškovima sudjeluju i mještani.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Dio Hrvata uskoro neće moći pristupiti internetu na mobitelu: Mreža se gasi i u Zagorju!
Prvo ekološko kupalište u Zagorju: Poznato je kada se otvara biološki bazen u Pregradi
Policija upala u kuću u Zaboku pa ostala u šoku: Prizor ih je potpuno zatekao!
Stručnjakinja otkriva: Klasičan vrt ili gredice?
Potres u Hrvatskoj uznemirio građane: 'Zvučalo je strašno... kuća je jako podrhtavala'
HEP najavio: Sutra bez struje brojna mjesta u Zagorju
U Pregradu stižu preko 92 tisuće eura za rekonstrukciju prostorija NK Pregrada i ugradnju fotonaponske elektrane
Potpisan važan ugovor: Kreće rekonstrukcija društvenog i vatrogasnog doma u Stubičkoj Slatini!
Varaždinska županija najsrdačnija u Hrvatskoj
Tužna vijest: Preminuo hrvatski kazališni, televizijski i filmski glumac
Proljeće dolazi – otvoreni prozori ili pametna ventilacija s rekuperacijom?
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
BRZI RAST AQUADENTA S JASNOM VIZIJOM: Od jedne ordinacije do nove lokacije i estetske medicine
Zdravo tlo - zdrava hrana: Kako uzgojiti zdravu hranu u našem povrtnjaku?
