Na području općine Lobor otvoren novi obrt za čuvanje djece
Ovo je drugi po redu obrt za čuvanje djece na području loborske općine, a otvorila ga je najmlađa dadilja u Krapinsko-zagorskoj županiji
U Vinipotoku kod Lobora danas je otvoren obrt za čuvanje djece 'Nina'. Otvorila ga je 21-godišnja Nikolina Lesičar, vjerojatna i najmlađa dadilja na području Krapinsko-zagorske županije. Riječ je o drugom obrtu za čuvanje djece na području općine Lobor, a čime se adekvatno rješava potreba za smještajem djece na čuvanje jer na području općine nema dječjeg vrtića kao u nekim drugim sredinama. Nikolina je završila srednju školu za medijskog tehničara, no očito je ljubav prema djeci prevladala pa je odlučila završiti tečaj za dadilju i otvoriti obrt za čuvanje djece. Objekt je sagrađen u dvorištu obiteljske kuće.
- Jako volim djecu i drago mi je da ću svoje prvo radno iskustvo steći uz djecu. Čuvaonica, odnosno obrt za čuvanje djece može primiti grupu od 12-ero djece uzrasta od godinu dana do predškolske dobi - rekla je dadilja Nikolina koja će mališane iz Lobora, Mača i Grada Zlatara čuvati s još jednom dadiljom Sarom Šiklušić Miketić. Za Nikolinu je ovo, ističe veliki korak kako u poslovnom tako i u privatnom životu. Zahvalila se svojim roditeljima, braći, dečku i svima koji su je poduprijeli i pomogli sagraditi ovaj objekt te loborskom načelniku Božidaru Markušu i Općini Lobor koja subvencionira smještaj djece u ovu novu čuvaonicu na području općine kao i predsjedniku Općinskog vijeća Mladenu Mikacu.
Papirologija je bila najteži dio, kaže. Objekt mora zadovoljati sve minimalne tehničke standarde prilagođene djeci, didaktičke igračke i dr. Cijena smještaja u obrtu za čuvanje djece iznosi 1600 kuna, a radno vrijeme je od 6 do 16 sati. Loborski načelnik Božidar Markuš istaknuo je kako ga veseli kada mladi ljudi vjeruju u sebe i uzmu stvar u svoje ruke, poželjevši dadilji puno uspjeha u radu. A koliki je interes za smještajem djece u ovakve obrte za čuvanje malih Zagoraca svjedoči podatak da je kapacitet već popunjen.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Prognostičar objavio kad možemo očekivati snijeg u Zagorju
Popularni trgovački lanac: 'Ne koristite ovaj proizvod, vratite ga, vraćamo novac'
Nova velika akcija Uskoka zbog droge, uhićeni sin predsjednice suda i odvjetnica
U osnovnoj školi u središnjoj Hrvatskoj pronašli popis za odstrel s imenima djece
Sve snimila kamera: Žena (55) u Zagorju pokušala provaliti u kuću uz pomoć plastične trake
Stručnjakinja otkriva: Klasičan vrt ili gredice?
Tri horoskopska znaka od danas izlaze iz teškog razdoblja
HEP najavio: Sutra bez struje brojna mjesta u Zagorju
FOTO: Dabrovi se udomaćili u Zlataru
Nakon ugradnje novog brojila, šokirali ih računi za struju
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
BRZI RAST AQUADENTA S JASNOM VIZIJOM: Od jedne ordinacije do nove lokacije i estetske medicine
Zdravo tlo - zdrava hrana: Kako uzgojiti zdravu hranu u našem povrtnjaku?
Kandidacijske liste za izbore za mjesne odbore općine Sveti Križ Začretje
Prijavite se na 17. trijenale zagorskog suvenira
