LIJEPI JUBILEJ: Radobojske mažoretkinje slave deseti rođendan
Radobojske mažoretkinje, danas ponos općine, osnovane su početkom 2009. godine
Radobojske mažoretkinje osnovane su početkom 2009. godine na inicijativu voditelja limene glazbe „Radobojska zvona“, Dragutina Crneka. Kako tada nije bilo tradicije uvježbavanja nastupa mažoretkinja, učenja zainteresiranih djevojaka i djevojčica prihvatila se Sonja Vukmanić iz Desinića. Oformljene su dvije dobne skupine učenica radobojske osnovne škole, da bi se nakon 10 godina došlo do 5 dobnih skupina od 4 do 18 godina s ukupno 60 - ak članica iz Radoboja, Šemnice, Mihovljana i drugih susjednih sredina.
Mnogo truda
Treninge i danas vodi Sonja Vukmanić koja ima veliko iskustvo s radom mažoretkinja u Desiniću, a kroz sve vrijeme djelovanja Radobojske mažoretkinje surađuju s limenim glazbama „Mirna“ i „Radobojska zvona“ te su dio Kulturno - umjetničkog društva „Zagorec“ Radoboj. Od početka do prvih nastupa uloženo je puno napora i provedeno mnogo sati u vježbanju, ali trud se isplatio i kroz 10 prošlih godina u Radoboju nije bilo ni jednog značajnijeg događaja koji svojim nastupom nisu popratile Radobojske mažoretkinje. Pamte se nastupi uz obilježavanje Dana općine, crkvena i sportska događanja, školskih priredbi, Adventa, Noći muzeja i drugih manifestacija, a djevojke su nastupale i u drugim sredinama na raznim natjecanjima i priredbama, u Krapini, Mariji Bistrici, Ludbregu, Viškovu, Samoborfestu, Tuhlju i drugim sredinama.
Nastupi koji se pamte
Posebno je važan nastup seniorki na četverodnevnim susretima mažoretkinja u Slovačkoj i Poljskoj 2011. te prošlogodišnje gostovanje u Češkoj, kao i domaćinstvo Svidničkim mažoretkinjama 2012. godine u Radoboju, a pamtit će se i nastup na nogometnom igralištu prilikom odigravanja kup utakmice između NK Radoboja i Dinama iz Zagreba te nedavni nastup pred predsjednicom Republike Hrvatske Kolindom Grabar Kitarović u Krapini. Djelovanje Radobojskih mažoretkinja pomažu Općina Radoboj, OŠ Side Košutić, limene glazbe „Mirna“ i „Radobojska zvona“, a tu su brojni pojedinci kao što je baka Nada Došen koja šije i popravlja uniforme te voditeljica Dragica Pospi. Desetogodišnjica djelovanja obilježena je druženjem u prostorijama NK Radoboj, a središnja bi se proslava trebala obilježiti uz Dan Općine Radoboj u listopadu.
Prethodni članak
Sljedeći članak
UŽAS U BEDEKOVČINI: Ženu je ubio kod susjeda, sebe u klijeti. Četvero djece ostalo bez roditelja
U palentu uvijek dodajte jedan poseban sastojak – bit će savršeno kremasta i toliko ukusna da će svi tražiti još
STRAVA U ZAGORJU: Ubio ženu pa sebe! Slijedi očevid
NOVI DETALJI UBOJSTVA U ZAGORJU: Vatrenim oružjem ubio ženu, pa si presudio u klijeti
DOZNAJE SE: Ubojica iz Bedekovčine već imao 4 kaznene prijave zbog nasilja u obitelji
Završen prvi vikend malonogometnog turnira Zagorska zipka
[FOTO] Glazbena diva Radojka Šverko nastupila u Donjoj Stubici i oduševila!
Odigrano je 3. kolo mini nogometne lige 'Terme Jezerčica – Gupčev kraj'
Borna Bakran je prvak Krapinsko-zagorske županije u kuglanju
Detalji užasa u Bedekovčini: Muž ju ubio na rođendanu. Oglasila se policija i Zavod za socijalni rad
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
