[LIJEPA VIJEST] Učenici zabočke osnovne škole trijumfirali na 4 festivala matematike
Riječ je o natjecanjima na državnoj razini
Učenici OŠ Ksavera Šandora Gjalskog iz Zaboka sudjelovali su na četiri Festivala matematike (državna razina) i na svakom od njih trijumfirali. U Koprivnici i Tuheljskim Toplicama osvojili su prvo mjesto, u Varaždinu 2. mjesto i u Puli 3. mjesto u kategoriji petih i šestih razreda. Važno je spomenuti da se učenici natječu i s Centrima izvrsnosti te da nije lako izboriti prva tri mjesta u jakoj konkurenciji od 50 do 70 ekipa. Na Festivalima ukupno sudjeluje od 800 do 1000 učenika.
U zabočkoj osnovnoj školi puno je učenika uključeno u dodatni rad iz matematike i puno ih je uspješno sudjelovalo na ekipnim natjecanjima. Najuspješniju ekipu činili su sljedeći učenici: Otto Brezak , Ivona Bobičanec, Martin Vrček i Andrey Franjčec.
Poznato je da je za jak lanac važna svaka karika u njemu. Tako je i ova iznimno uspješna ekipa sastavljena od iznimno uspješnih pojedinaca koji su uspjeli povezati svoje znanje i vještine i na najljepši mogući način prezentirali svoju školu i mjesto diljem Lijepe naše.
Na svim natjecanjima učenici su puno toga vidjeli, naučili i dobro se zabavili. I sve to uz poticaj i podršku svojih učitelja matematike kao i ravnatelja škole, gospodina Tomislava Polanovića.
- Posebna pohvala za sve učenike koji su tijekom cijele školske godine strpljivo i marljivo rješavali matematičke probleme i uspješno sudjelovali na ekipnim natjecanjima - rekli su iz OŠ Ksavera Šandora Gjalskog.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Velika promjena u novom školskom kalendaru! Vraćaju se zimski praznici u dva dijela
Teška prometna nesreća: Jedna osoba ozlijeđena, očevid u tijeku
Više od 400 gostiju stiže u Zagorje: Sprema se dvodnevna vinska i gastro fešta među kletima, ulaznice su u prodaji!
I sutra u Zagorju radovi HEP-a. Evo gdje od jutra neće biti struje
Bliži se ''Dan mladosti'' u Kumrovcu: Nastupa i poznati glazbenik
Horoskop za četvrtak: Ako ste rođeni u ovom znaku, izbjegavajte donošenje važnih odluka
'Dimnjačar' oduševio Špičkovinu
Zabok poražen u drami protiv Splita
Ljubitelji prirode, kulture i tradicije, dođite na zanimljiv program u Radoboj
Upotrebom suzavca i uz prijetnju nožem ukrao automobil, a onda tek napravio kaos
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
City Nature Challenge 2026 – pridruži se i otkrij prirodu oko sebe
