Krenut će se u postupak otkupa zemljišta za dogradnju dječjeg vrtića
Ovih dana raspisuje se natjećaj za projektiranje dogradnje zlatarskog Dječjeg vrtića Uzdanica
Grad Zlatar ovih će dana raspisati natječaj za projektiranje dogradnje Dječjeg vrtića Uzdanica, a nakon toga kreće faza dogovora s građanima i otkup potrebnog zemljišta za dogradnju.
– U rebalansu proračuna morat ćemo osigurati dodatna sredstva za ovaj projekt. Ove godine krećemo u projektiranje i kupnju zemljišta, kako bismo bili spremni na natječaj Mjere 7.4., koji se očekuje u travnju, da imamo gotov projekt i privučemo sredstva koja možemo. Bitno je da su građani koji posjeduju to zemljište informirani i u rješavanju tih imovinsko – pravnih odnosa ne očekuju se problemi, jer građani gledaju na dobrobit Zlatara i djece, kako ne bi bilo listi čekanja za vrtić – kaže gradonačelnica Jasenka Auguštan - Pentek te dodaje kako je u planu otkup 1842 kvadrata zemljišta.
Prioriteti
Osim dječjeg vrtića, prioritet je u Zlataru i sanacija klizišta u Vinogradskoj ulici, ističe gradonačelnica. – Dobili smo kompletnu ponudu projektiranja i geomehaničkih istraživanja na klizištu, koju smo proslijedili Krapinsko – zagorskoj županiji i tražimo pomoć u sufinanciranju tog projekta, koji će nas koštati nešto više od 70 tisuća kuna – navodi gradonačelnica. Od ostalih projekata, nastavit će se radovi u Martinečkoj ulici u Zlataru, gdje će se postaviti još jedan novi sloj asfalta, a prikupljene su i ponude za projektiranje potkrovlja upravne zgrade u Zlataru, što je veliki prostor koji će koristiti zlatarske udruge i Pučko otvoreno učilište.
Sokolana
- Stigao nam je i ugovor Ministarstva kulture za sredstva za Sokolanu. Odradili smo sastanak s izvođačem radova i ove godine u Sokolski će dom biti uloženo 1,5 milijuna kuna, što su sredstva od Ministarstva plus novac koji izdvaja Grad. Nadamo se da ćemo završiti zgradu izvana, odnosno postavljanje fasade. Tu su još i unutarnji radovi, a za potpuni završetak potrebno nam je još oko 5 milijuna kuna – kaže Jasenka Auguštan – Pentek. Napreduje i prva faza uređenja Parka hrvatske mladeži. Postavljeni su novi kandelaberi, osam rasvjetnih tijela s LED rasvjetom, uz nogostup koji je napravljen nasuprot osnovne škole.
Prethodni članak
Sljedeći članak
[FOTO] Viktor Šimunić predstavio svoju djevojku i objavio zajedničku fotografiju
Žena (64) svaki dan u crkvi krala milodar, 'ordinirala' je i na Veliku Gospu
Funkcija na klimi koju mnogi ne koriste: može smanjiti potrošnju, a prostor ostaviti rashlađenim
Nestale su barake na Bračku: Na njihovom mjestu već počeli radovi, evo što se sad gradi
Danas nas čeka novo nevrijeme, a kakav će biti ostatak tjedna? Božarov: 'Najgore je iza nas'
Podmetnuli 10 požara: Jedan dobio 220.000€ od države, dvoje su misterij
Evo gdje sutra u Zagorju od jutra neće biti struje
Drama: Zatvorenik pobjegao policiji!
Uručene iskaznice novim pripadnicima prometne jedinice mladeži
Peto dijete u obitelji Petek
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
