KRENULI RADOVI NA PROŠIRENJU DJEČJEG VRTIĆA: Promijenit će se krov i stolarija, staviti nova fasada i dograditi prostorije
Radovi bi trebali završiti do studenoga
Ovog su tjedna započeli radovi na dogradnji i energetskoj obnovi Dječjeg vrtića ''Bubamara'' u Donjoj Stubici. Za ovaj projekt, vrijedan 6.111.993,00 kuna, dobiveno je 4.922.810,50 kuna bespovratnih sredstava preko mjere 7.4.1. od Agencije za plaćanje u poljoprivredi.
Novi prostori
Potreba za proširenjem kapaciteta vrtića prisutna je već dugo, stoga su iz vrtića i u Gradu sretni što se konačno krenulo u radove i dogradnju prostora. Time će se dobiti prostor za još jednu odgojnu skupinu od 25 djece, ali i prostor za stručne suradnike. Uredit će se i prostor za arhivu kojega sada nemaju, no, ono najvažnije je stvaranje boljih uvjeta i adekvatnijih prostora za boravak, što će se postići energetskom obnovom. Promijenit će se i krov na kojem je sada još uvijek azbest. Obzirom da je zgrada stara 35 godina, puno se gubi energije i topline, a neadekvatna je i kotlovnica, pa će se, osim nove fasade, krovišta i stolarije, izgraditi i novi sustav grijanja. Time će se stvoriti ugodniji prostori za boravak djece, ali i smanjiti troškovi grijanja.
Završetak do studenoga
Osim dobivenih sredstava preko natječaja, 1.189.182,50 kuna koliko fali do puno cijene radova pokrit će Grad Donja Stubica. Radove će izvoditi Niskogradnja Hren i Vodolim Brundula, a, kako nam je rekao gradonačelnik Donje Stubice Nikola Gospočić, rok za završetak radova je mjesec studeni. – Tijekom izvođenja radova djeca će normalno boraviti u vrtiću, osim kada će se mijenjati krov, onda ćemo djecu privremeno smjestiti u prostor osnovne škole – rekao je Gospočić.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Tragičan kraj potrage: Nestala učiteljica Barbara (39) iz Zlatara pronađena mrtva
Nestala je Barbara, 39-godišnja učiteljica iz Zlatara! Traže je policija i HGSS
TUŽNA VIJEST: Preminuo poznati zagorski direktor i političar
[FOTO i VIDEO] U Zaboku otvoren prvi McDonald's u Zagorju! Pogledajte kako izgleda
NOĆNA DRAMA: Policija upala u zabočki kafić, uhitila 32-godišnjaka, a onda se akcija nastavila...
Sudbina im konačno vraća dugove: Ova 3 znaka u 2026. živjet će bolje nego ikada
Herojska akcija kroz plamen: Specijalci spasili muškarca iz gorućeg stana, prebačen u bolnicu
ALARMANTNO STANJE: Bolest hara Hrvatskom. Učionice prazne, ljekarne i hitne prepune
Općina Lobor dodijelila 12 novčanih potpora roditeljima novorođenih mališana
Doktor osumnjičen da je godinama seksualno zlostavljao i drogirao maloljetnike ide u zatvor
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
