Korak bliže izgradnji željezničko – cestovnog prijelaza Dolac u Krapini
Raspisan je postupak javne nabave za odabir izvođača radova
U lipnju prošle godine u Krapini je potpisan sporazum između Grada Krapine i HŽ Infrastrukture o sufinanciranju izgradnje željezničko – cestovnog prijelaza i prilaza naselju Dolac u Krapini. Radi se o projektu koji je pokrenut prije više od 10 godina, a sada se i bliži realizaciji. Kako kaže gradonačelnik Krapine Zoran Gregurović, napokon je raspisan postupak javne nabave za odabir izvođača radova, a otvaranje ponuda trebalo bi biti idućeg tjedna.
- Nadamo se da ćemo dobiti ponudu koja će biti prihvatljiva i koju ćemo moći odabrati. Postupak javne nabave je raspisan sukladno zakonskim odredbama u elektroničkom oglasniku javne nabave u Narodnim novinama. Vidjet ćemo kakve ćemo cijene dobiti i na koji način financirati odnosno hoćemo li trebati u proračunu osigurati dodatna sredstva. Najveći je trošak željeznička signalizacija odnosno željeznička oprema za prijelaz, a manji se dio odnosi na izgradnju ceste, nogostupa i javne rasvjete. Željezničku opremu i signalizaciju, sukladno potpisanom Sporazumu, sufinancirat će sa 75 posto HŽ Infrastruktura, a 25 posto Grad, a izgradnju ceste, nogostupa i rasvjete financirat će Grad Krapina. Za to smo, ako će biti potrebno, predvidjeli i određeno kreditno zaduženje, no vidjet ćemo kada pristignu ponude – rekao je gradonačelnik Zoran Gregurović.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Samo ovako se radi zaprška za sarmu: Kuharica otkriva caku za pravu, domaću gustoću
Svi griješe kad prže svinjske kotlete: uz ovu caku topit će se u ustima
Vraća se snijeg u Zagorje: Evo kad ga možemo očekivati
U Zagorju rođeno 19 beba, od toga čak 14 dječaka. Evo tko su i odakle njihove mame
Jedan od najpoznatijih Zagoraca u Europi danas slavi 70. rođendan
Ovo je najveća mana vašeg horoskopskog znaka kada je riječ o ljubavi
Potvrđeno trostruko povećanje plaća za dio Hrvata, prva isplata već u veljači
Muškarac (38) godinama skupljao dječju pornografiju i dijelio ju drugima
Netko je u Hrvatskoj osvojio više od 147.000 eura na Eurojackpotu! Evo kamo ide lova
Ova 2 znaka u veljači privlače novac kao magnet, prilike im stižu sa svih strana
Zimi vam se magle prozori, a ljeti zrak stoji? I-Vent ventilacija s rekuperacijom to rješava efikasno – uz 7 godina garancije i čak 40% popusta
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
Ovaj stan u idealnom mjestu za život u Zagorju može biti vaš
Što učiniti ako naiđete na leptira koji prezimljuje?
