[KINEZI KUPILI POLITIČKU ŠKOLU] 'Konačno imamo novog vlasnika koji želi investirati u infrastrukturu Kumrovca i razviti cijeli kraj'
Načelnik Robert Šplajt potvrdio nam je da je Jiang Yu, poduzetnica i predsjednica velike pekinške kompanije, suvlasnica tvrtke koja je kupila nekretninu
U Ministarstvu državne imovine danas je bilo održano otvaranje ponuda za kušnju nekretnine Hotel Zagorje, odnosno poznatije kao Politička škola u Kumrovcu. Pristigla je samo jedna ponuda Zhongya Nekretnine, koja je ponudila 14.095.400 kuna i njihova ponuda je prihvaćena. Kupljena bivša Politička škola u Kumrovcu ukupne je površine 26.285 m2, od čega je dvorište površine 20.384 m2 i poslovna zgrada površine 5.901 m2),„Hotel Zagorje“ je ukupne građevinske bruto površine 11.310,00 m2 raspoređene na četiri etaže i bruto volumena 34.464,20 m2.
-Presretni smo da se to dogodilo. Na to čekamo već dugi niz godina. Čini mi se da je ovo bio peti natječaj za prodaju nekretnine. Naš trud i veliko zalaganje dali su rezultate. Konačno imamo novog vlasnika Političke škole koji želi investirati u cijelu infrastrukturu Kumrovca i razviti cijeli kraj i koji želi ići u smjeru kongresnog turizma i turizma općenito – komentirao je načelnik Kumrovca Robert Šplajt, potvrdivši da je gospođa Jiang Yu, poduzetnica i predsjednica velike pekinške kompanije, suvlasnica tvrtke koja je kupila Političku školu. - Vjerujem i nadam se da će nam ovo ulaganje donijeti bolju gospodarsku i demografsku sliku Kumrovca – zaključio je načelnik Kumrovca.
Kako je za seebiz.eu rekao Mario Rendulić, direktor Zhongya Nekretnina, inače i Predsjednik Predsjedništva Kinesko jugoistočno europske poslovne asocijacije (CSEBA) radi se o investiciji u kongresni turizam visoke kategorije. - Nakon što potpišemo ugovor, raspisat ćemo i natječaj za idejno rješenje – dodao je Rendulić.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Samo ovako se radi zaprška za sarmu: Kuharica otkriva caku za pravu, domaću gustoću
Svi griješe kad prže svinjske kotlete: uz ovu caku topit će se u ustima
Vraća se snijeg u Zagorje: Evo kad ga možemo očekivati
U Zagorju rođeno 19 beba, od toga čak 14 dječaka. Evo tko su i odakle njihove mame
Jedan od najpoznatijih Zagoraca u Europi danas slavi 70. rođendan
Ovo je najveća mana vašeg horoskopskog znaka kada je riječ o ljubavi
Potvrđeno trostruko povećanje plaća za dio Hrvata, prva isplata već u veljači
Muškarac (38) godinama skupljao dječju pornografiju i dijelio ju drugima
Netko je u Hrvatskoj osvojio više od 147.000 eura na Eurojackpotu! Evo kamo ide lova
Ova 2 znaka u veljači privlače novac kao magnet, prilike im stižu sa svih strana
Zimi vam se magle prozori, a ljeti zrak stoji? I-Vent ventilacija s rekuperacijom to rješava efikasno – uz 7 godina garancije i čak 40% popusta
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
Ovaj stan u idealnom mjestu za život u Zagorju može biti vaš
Što učiniti ako naiđete na leptira koji prezimljuje?
