Jumicar oduševio mališane u Kumrovcu
Manifestacijom u Kumrovcu završile su sve planirane manifestacije u okviru „Programa prometne kulture za najmlađe“ za 2018. godinu na području Krapinsko - zagorske županije
Program prometne kulture za najmlađe“ proteklog je utorka proveden u OŠ Josipa Broza u Kumrovcu. U aktivnostima su osim domaćina sudjelovali i učenici drugih razreda gostujućih škola: OŠ Lijepa naša, Tuhelj, OŠ Antuna Mihanovića, Klanjec i OŠ Pavla Štoosa, Kraljevec na Sutli.
Promet i prva pomoć
Program je započeo u prostorima škole, gdje je održano multimedijsko predavanje o prometnim pravilima, ulozi svih sudionika i poželjnog ponašanja u prometu, nakon čega je uslijedio praktični dio. Na školskom igralištu postavljen je prometni poligon na kojem su djeca doživjela iskustvo vožnje u malim automobilima. Damir Košutić i Mirko Kovačićek iz PP Klanjec učenicima su pokazali policijska vozila te ih također uputili u osnove ponašanja u prometu. Osim predavanja o prometu, drugašići su učili i o prvoj pomoći od svojih kolega iz Podmlatka HCK OŠ Lijepa naša iz Tuhlja i GDCK-a Klanjec. Radionice i predavanja pod vodstvom mentora Davora Žažara ravnatelja GDCK-a Klanjec Maria Harapina i Ane Jambrešić održale su Anja Petrinec, Ivana Fekeža, Laura Žlender i Marija Gavrić. Edukaciji se pridružio i DVD Kumrovec s vatrogascima Josipom Borovnjakom, Goranom Krajcarom te Mariom Lončarom.
Učenici drugog razreda
Učenicima su pokazali što sve rade vatrogasci, sadržaj vatrogasnog vozila, a učenici su se okušali i upravljanju vodenim mlazom. Sudionike edukacije pozdravila je ravnateljica OŠ Josipa Broza Željka Töpfer, a aktivnosti su obišli i uzvanici načelnica Općine Zagorska Sela Ksenija Krivec Jurak, zamjenica načelnika Općine Kumrovec Danijela Lončar i zamjenik načelnice Općine Kraljevec na Sutli Mario Harapin. Program je proveden u organizaciji udruge PPSP i Jumicar Hrvatska sa svojim partner službama: Policijska uprava Krapinsko - zagorska, Policijska postaja Klanjec, Gradsko društvo Crvenog križa Klanjec i Dobrovoljno vatrogasno društvo Kumrovec. Događanjem u Kumrovcu završile su sve planirane preventivne manifestacije za 2018. godinu na području Krapinsko - zagorske županije. Programom su bili obuhvaćeni učenici drugih razreda svih osnovnih škola s područja naše županije. Provedbu programa omogućili su Krapinsko - zagorska županija skupa sa svim općinama i gradovima. U programu su sudjelovali Policijska uprava Krapinsko - zagorske županije s pripadajućim policijskim postajama, Crveni križ Krapinsko - zagorske županije sa svojim društvima te mnogobrojna Dobrovoljna vatrogasna društva.
Prethodni članak
Sljedeći članak
UŽAS U BEDEKOVČINI: Ženu je ubio kod susjeda, sebe u klijeti. Četvero djece ostalo bez roditelja
U palentu uvijek dodajte jedan poseban sastojak – bit će savršeno kremasta i toliko ukusna da će svi tražiti još
STRAVA U ZAGORJU: Ubio ženu pa sebe! Slijedi očevid
NOVI DETALJI UBOJSTVA U ZAGORJU: Vatrenim oružjem ubio ženu, pa si presudio u klijeti
DOZNAJE SE: Ubojica iz Bedekovčine već imao 4 kaznene prijave zbog nasilja u obitelji
Završen prvi vikend malonogometnog turnira Zagorska zipka
[FOTO] Glazbena diva Radojka Šverko nastupila u Donjoj Stubici i oduševila!
Odigrano je 3. kolo mini nogometne lige 'Terme Jezerčica – Gupčev kraj'
Borna Bakran je prvak Krapinsko-zagorske županije u kuglanju
Detalji užasa u Bedekovčini: Muž ju ubio na rođendanu. Oglasila se policija i Zavod za socijalni rad
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
