Još jedno međunarodno priznanje: Poduzetnički centar KZŽ dobitnik nagrade 'Stvaratelji za stoljeća'
Nakon što je Krapinsko-zagorska županija dobila status Europske poduzetničke regije i uvrštena među osam najboljih malih europskih regija prema izboru američkog Financial Timesa, stiglo je još jedno važno međunarodno priznanje. Županijski Poduzetnički centar osvojio je međunarodnu nagradu 'Stvaratelji za stoljeća', koja se dodjeljuje institucijama, organizacijama i pojedincima za izuzetan doprinos razvoju poduzetništva u srednjoj i jugoistočnoj Europi.
Dodjela nagrada održana je u sklopu velikog kongresa poduzetnika, koji se od 14. do 18. listopada 2025. održava u Sloveniji – u Ljubljani i Rogaškoj Slatini. Nagradu je preuzela direktorica Poduzetničkog centra Helena Matuša, koja je tom prilikom održala i izlaganje o radu Centra.
- Kroz podršku poduzetnicima, stvaranje novih programa i snažnu suradnju s lokalnim zajednicama, pokazali smo da se održiv i uključiv razvoj može graditi i izvan velikih centara. U ime cijelog tima zahvaljujem na povjerenju i podršci svim našim suradnicima te našem osnivaču – Krapinsko-zagorskoj županiji - poručila je direktorica Matuša.
Na dodjeli nagrada bio je i župan Krapinsko-zagorske županije Željko Kolar, koji je je istaknuo kako ovo priznanje pokazuje da Županija zajedno sa svojim ustanovama i trgovačkim društvima ide u pravom smjeru.
- Naš cilj nije samo dovesti investicije i projekte u Krapinsko-zagorsku županiju, nego stvarati okruženje u kojem ljudi žele ostati, razvijati se i stvarati. Zato ulažemo u obrazovanje, poduzetničke zone, digitalizaciju i sve oblike potpore koji omogućuju dugoročni rast. Nagrada koju je osvojio naš Poduzetnički centar potvrda je da smo izgradili snažan i prepoznatljiv model podrške, koji sad služi kao primjer i drugim sredinama. Ovo je uspjeh koji nas obvezuje da budemo još bolji i još odlučniji u stvaranju regije poželjne za život i rad - poručio je župan Kolar.
Dodjelu nagrada 'Stvaratelji kroz stoljeća' organizira Međunarodni poslovni forum PERSPEKTIVE, koji je u protekla tri desetljeća realizirao više od 400 marketinških projekata koji su predstavljeni i realizirani u preko 70 gradova u više od 20 zemalja svijeta. Za dodjelu ovogodišnjih nagrada stvaratelji kroz stoljeća predloženo je 122 kandidata iz Austrije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske, Italije, Kosova, Mađarske, Sjeverne Makedonije, Slovenije i Srbije.
Nagrade su dodijeljene onim kandidatima koji su dobili najmanje dvije trećine glasova neovisnog međunarodnog povjerenstva. Dodjeli su, uz župana Kolara i direktoricu Matušu, prisustvovali i zamjenik direktorice Denis Ranogajec te voditeljica ureda Melita Golub.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Lijepa vijest: Akciji darivanja krvi za žene pristupilo njih 43
Kaos na autocesti od Zaboka prema Zagrebu: Više vozila sletjelo s ceste
[FOTO i VIDEO] Nevrijeme se širi Zagorjem: Tuča pogodila više mjesta
TUŽNA VIJEST: Umro je legendarni dr. Marcel Majsec
OB Zabok objavila važnu obavijest za pacijente - stupa na snagu odmah
Veliki uspjeh: Hrvatska u finalu Eurosonga nakon napete polufinalne večeri!
Preokret 20. svibnja mijenja sve: 3 znaka rješavaju obiteljski problem i dobivaju neočekivan novac!
Teška nesreća: Autom sletio na gradilište, vozač prevezen u Opću bolnicu
Liječnici OB Zabok završili dvije prestižne edukacije iz laparoskopske kirurgije hijatalnih hernija
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
City Nature Challenge 2026 – pridruži se i otkrij prirodu oko sebe
