['IZMEĐU DVA SVIJETA'] Maja Vukina Bogović predstavlja se izložbom u Krapini
U četvrtak je otvorena samostalna izložba slika Maje Vukine Bogović u Galeriji grada Krapine
-Maja je meni najljepša slikarica, a „Naša Lipa“ moj najdraži zbor - kazao je za komplimente raspoloženi župan Željko Kolar, otvarajući u četvrtak na večer samostalnu izložbu slika Maje Vukine Bogović u Galeriji grada Krapine. Ravnateljica Gradske knjižnice „Antun Mihanović“ u Klanjcu koja je, osim bibliotekarstva, diplomirala i na zagrebačkoj Akademiji likovnih umjetnosti ,predstavila se likovnoj publici neposredno nakon svojih izložbi u Beču i Zaboku. Njezini veliki formati sa zagorskim pejsažima, ali i morskim motivima, privlače pozornost publike i kritike. Izložila je i nekoliko ženskih aktova. „Zelena zipka“, koja je nagrađena na prošlogodišnjem Zagorskom likovnom salonu, kao dar Krapinsko-zagorske županije krasit će prostor Odjela regija EU-a u Bruxellesu, kazao je župan Kolar.
Autoricu je predstavila urednica pratećeg kataloga i kustosica Vesna Kunštek, spominjući ukratko slikaričin Curriculum Vitae. Maja Vukina Bogovoić završila je Srednju školu za tekstil, kožu i dizajn u Zagrebu, a 2000. godine diplomirala je na ALU u razredu prof. Frana Para, stekavši zvanje magistrice slikarstva i grafike. Osim što slika, piše priče za djecu, bavi se ilustracijom i dizajnom, održava radionice za djecu i odrasle, jednom riječi svestrana likovna osobnost. Diplomirala je i informacijske znanosti na zagrebačkom Filozofskom fakultetu, smjer bibliotekarstvo. Samostalno izlaže od 2001. godine.
'Krapinska izložba „Između dva svijeta“ može se razgledati do 15. studenoga.
-Već me neko vrijeme prati opsjednutost motivima Zagorja koje u svim svojim nijansama zelene i smeđe kroz odbljesak metalne folije dočarava pejsaž kako ga ja vidim. A no što vidim, osjećam i doživljavam na svoj način, svojim slikarskim rukopisom prenosim na platno. Zamršeno je to! – spominje slikarica Maja Vukina Bogović.
Ugodnoj atmosferi u krapinskoj Galeriji pridonio je i nastup jednog od najboljih hrvatskih mješovitih pjevačkih zborova, KUD-a „Naša Lipa“ iz Tuhlja, sa svojim dirigentom Armandom Slavičekom. Zadivljujuća je njihova pjevačka disciplina i ljepota vokala ! Uistinu zaslužuju sva priznanja koja osvajaju na raznim natjecanjima i glazbeni su ponos Krapinsko-zagorske županije.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Od sutra veliko poskupljenje: Usluga koju mnogi koriste skače za 60 posto
Hrvatska pošta ima važnu obavijest za građane: 'Ispričavamo se svim korisnicima'
OBJAVLJENA IMENA: Ovi su Zagorci sudjelovali u velikoj 'narko špediciji', poznati svi detalji
Netko u Zagorju upravo osvojio ogroman novac na Lotu. Evo gdje je uplaćen listić
Evo tko sve u 2026. mora po novu osobnu iskaznicu i kakve kazne prijete za kašnjenje
Maja Mandić je najaktivnija korisnica pregradskog reciklažnog dvorišta u prošloj godini
Mlada tehničarka u poljoprivrednoj apoteci po istragom! Prisvojila si preko 100 tisuća eura
Sa zapada nam stiže velika promjena vremena!
Crna večer u našem kraju: Jedna osoba izgubila život u teškoj prometnoj nesreći
U Noći muzeja otvorena izložba 'Hrvatska vatrogasna zajednica danas'
Zimi vam se magle prozori, a ljeti zrak stoji? I-Vent ventilacija s rekuperacijom to rješava efikasno – uz 7 godina garancije i čak 40% popusta
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
Ovaj stan u idealnom mjestu za život u Zagorju može biti vaš
Što učiniti ako naiđete na leptira koji prezimljuje?
