Iz Francuske dopremljeno vatrogasno navalno vozilo za Tuhelj i kombi za Veliko Trgovišće
Iz Francuske dopremljena druga pošiljka darovanih vatrogasnih vozila
Posebnim tegljačem u Tuhelj su dopremljena još dva vozila koje su francuski vatrogasci darovali Zagorcima.
DVD Tuhelj je dobio navalno vozilo, a DVD Veliko Trgovišće servisni kombi, oba marke Renault, kompletno uređena i koja su prošla strogi tehnički pregled u Francuskoj.
– Ovime je u potpunosti ispunjeno obećanje dano pri potpisivanju Povelje o bratimljenju vatrogasnih zajednica departmana l'Aisne i Krapinsko-zagorske županije. Zagorski su vatrogasci dobili četiri navalna vozila i četiri kombija koji su dopremljeni dok je zapovjednik bio pukovnik Gilles Ragot. Nakon njegova odlaska u mirovinu o budućoj suradnji razgovarat ćemo s novim zapovjednikom, pukovnikom Boucardom sljedećega mjeseca kada jedno izaslansvo VZ KZŽ odlazi u posjet Francuskoj – rekao nam je koordinator Društva prijateljstva Coucy-le-Château – Croatie Nikola Capar.
Predaji vozila bili su, uz zapovjednike i predsjednike DVD-a Tuhelj i Veliko Trgovišće i zapovjednik VZ KZŽ Marijan Lovrenčić te načelnik Općine Tuhelj Mladen Hercigonja. Oni su vrlo zadovoljni primljenim darom, kako zbog povećanja kapaciteta društva, tako i zbog mogućnosti da DVD Tuhelj sada svojim mještanima u visokoj zoni može u sušnim razdobljima dopremati pitku vodu.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Vakula objavio prognozu za zimu - Jedan mjesec bit će hladniji nego inače
Kad će konačno brza cesta do Marije Bistrice? Evo što kažu Hrvatske ceste
Grob malog Zvonimira na našem području krije najtužniju priču svih vremena
U Zagorju uhićen strani radnik! Policija objavila šokantan razlog
NOVI INCIDENT KOD ŠKOLE: Izbio mu četiri zuba, slomio nos i vilicu, majka: 'Dijete su mi skoro u lijesu doveli doma'
Sandra Elkasović posjetila mališane iz Dječjeg vrtića Zipkica: 'Mali podsjetnik za sve nas koje su glavne vrline u životu'
Uhićen maloljetnik koji je kod škole prebio vršnjaka, majka pretučenog djeteta: 'Ležao je u lokvi krvi, na tlu mu je drobio lice...'
Preminuo Rudolf “Rudi” Belin – legendarni Dinamov nogometaš i trener
KK ZABOK POZIVA: Podržite naše košarkaše u fantastičnom pobjedničkom nizu
Beroš danas stigao na novi posao: Evo za što će biti zadužen
Jesen je vrijeme za sadnju: lukovice koje bude proljeće i hrane prirodu
Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
Izrada kućice za ježa – korak prema očuvanju prirode
