'I u mojoj školi živi Vukovar'
Učenici OŠ Marija Bistrica su u znak sjećanja na žrtvu Vukovara zapalili lampaše duž bistričke Kalvarije sve do škole
I ove godine OŠ Marija Bistrica obilježila je Dan sjećanja na Vukovar školskim projektom ''I u mojoj školi živi Vukovar''. U petak, 16. studenog, održan je prigodan program. U 10 sati učenici viših razreda okupili su se u Dvorani Božanskoga milosrđa u Svetištu MBB, na susretu s ovogodišnjim gostom, hrvatskim braniteljem Ivicom Vrdoljakom iz Zagreba, točnije iz Župe Remete.
On se kao 22-godišnjak dobrovoljno pridružio Hrvatskoj vojsci u nastajanju, a nakon kratkog ratnog puta završio je u zarobljeništvu, gdje je proveo više od 180 dana. Učenicima je ispričao sve strahote koje je doživio, ali i osjećaje, kako straha i strepnje za vrijeme zarobljeništva, tako i sreće i radosti nakon razmjene i povratka svojoj obitelji. Kao najveći razlog preživljavanja naveo je vjeru, koja mu je pomogla da izdrži sve strahote koje je prošao. Danas je otac 11-oro djece i redoviti hodočasnik – pješak u Mariju Bistricu, pa je i zahvalio na pozivu, do kojeg je došlo posredstvom preč. Domagoja Matoševića, rektora Svetišta MBB i bistričkog župnika, s kojim je dugogodišnji prijatelj.
U znak zahvale i sjećanja na ovo svjedočanstvo, ravnateljica OŠ Marija Bistrica Vesna Brlek poklonila je Ivici Vrdoljaku prigodan poklon. Nakon ovog susreta, preč. Matošević u Bazilici MBB predslavio je misu za sve poginule i nestale hrvatske branitelje, a nakon mise učenici su u znak sjećanja na žrtvu Vukovara zapalili lampaše duž Bistričke kalvarije sve do škole. Također, i ove godine učenici su izradili 1000 bijelih golubica mira za Vukovar. Tako je nastavljen ovaj sada već dugogodišnji projekt, koji je osmislila i uspješno s kolegama realizira vjeroučiteljica Barbara Sipina.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Preminuo popularni hrvatski glazbenik i skladatelj: 'Ostavio je trajan i prepoznatljiv trag'
Pijani policajci izvan službe mlatili se s domaćim dečkima pa izvukli deblji kraj, dvojica su završila u bolnici
VIDEO: Vozačica iz Krapine u sekundi počinila 3 prometna prekršaja. Tragedija izbjegnuta za dlaku
DRŽAVNI INSPEKTORAT: S polica se povlači jedan proizvod. Nemojte ga koristiti ako ste ga kupili
PROMETNA NESREĆA: Vozilo se prevrnulo na brzoj cesti, jedna osoba prevezena u bolnicu
Uskoro nestaje struje u 3 grada i 21 mjestu diljem Zagorja! Ovo je kompletan popis
Dođite na koncert u Klanjec! Čeka vas bogati glazbeni program
Zagrebački nadbiskup otkrio što misli o moliteljima na trgu
Stigli najnoviji rezultati ponovnog mjerenja kvalitete zraka u Zaboku, Mokricama i Velikom Trgovišću
Paketi vam kasne ili nisu dostavljeni? Iz Hrvatske pošte oglasili se po tom pitanju
Bliži se vrijeme darivanja: Najbolji popusti za blagdanski shopping
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
