[FOTO] Tigrovi obilježili 28. obljetnicu osnivanja i otvorili Spomen dom
Spomen dom Tigrova otvoren je na mjestu gdje su Tigrovi osnovani 5. studenog 1990. godine, kada je postrojeno je kompletno zapovjedništvo postrojbe s pripadnicima 1, 2, i 3 satnije
U nedjelju, 4. studenog godine je u Vojarni Rakitje održana svečanost obilježavanja 28. obljetnica ustroja 1. GBR Tigrovi, otvaranja Spomen doma Tigrova te predstavljanje Ustanove za sveobuhvatnu skrb o pripadnicima 1. gardijske brigade "Tigrovi" i Specijalne jedinice Policije za posebne zadatke MUP-a RH Rakitje Tigrovi.
Na obilježavanju je bio i župan Krapinsko-zagorske županije Željko Kolar, koji je pozdravio brojne okupljene te se posebno osvrnuo na obol Zagoraca u Domovinskom ratu
- Više od 11,5 tisuća zagorskih branitelja bilo je u svim postrojbama Hrvatske vojske i Ministarstva unutarnjih poslova te je i prvi hrvatski predsjednik i vrhovni zapovjednik oružanih snaga bio naš Zagorec dr. Franjo Tuđman. Danas s ponosom, kao hrvatski branitelj, stojim pred vama i zahvaljujem Tigrovima na svemu što su napravili o Domovinskom ratu, bez čega ne bi bilo ni hrvatske države. Na nama koji obnašamo funkcije u politici je veliku odgovornost da stvorimo uvjete da svaki čovjek u Hrvatskoj može živjeti od svog rada i da nam mladi ljudi ne odlaze iz Hrvatske. Samo na taj način ćemo se, barem djelomično, odužiti onima koji su bili najbolji među nama i koji su dali život za našu slobodnu Hrvatsku – istaknuo je župan Kolar te čestitao 28. obljetnicu osnivanja Tigrova, kao i otvaranje njihovog spomen doma.
Okupljene su pozdravili i izaslanik predsjednice RH Ante Deur, izaslanik predsjednika Vlade RH i ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved, izaslanik gradonačelnika Grada Zagreba Miodroag Demo, predsjednik Udruge Tigar 90/91 Rakitje general u miru Darko Rukavina te privremeni Ravnatelj Ustanove za sveobuhvatnu skrb general u miru Josip Lucić.
U sklopu svečanosti položeni su vijenci te zapaljene svijeće kod spomenika poginulim Tigrovima. Uz župana Željka Kolara, u delegaciji Krapinsko-zagorske županije bili su i sadašnji i bivši predsjednik Udruge vetarana 1. Gbr Tigrovi KZŽ Ivan Hržica i Željko Herceg. Hrvatsku je himnu otpjevala Jill Letizia Kantolić.
Spomen dom Tigrova otvoren je na mjestu gdje su Tigrovi osnovani 5. studenog 1990. godine, kada je postrojeno je kompletno zapovjedništvo postrojbe s pripadnicima 1, 2, i 3 satnije. Spomen dom je zamišljen kao višenamjensko mjesto susreta, na kojem će se moći okupljati i baviti raznim aktivnostima, a bit će im osigurana i psihosocijalna podrška.
Prethodni članak
Sljedeći članak
[FOTO] Viktor Šimunić predstavio svoju djevojku i objavio zajedničku fotografiju
Žena (64) svaki dan u crkvi krala milodar, 'ordinirala' je i na Veliku Gospu
Funkcija na klimi koju mnogi ne koriste: može smanjiti potrošnju, a prostor ostaviti rashlađenim
Nestale su barake na Bračku: Na njihovom mjestu već počeli radovi, evo što se sad gradi
Velika kiša novca u rujnu: 4 znaka neće znati gdje da stave sav taj novac – sudbina se mijenja preko noći
Evo gdje sutra u Zagorju od jutra neće biti struje
Drama: Zatvorenik pobjegao policiji!
Uručene iskaznice novim pripadnicima prometne jedinice mladeži
Peto dijete u obitelji Petek
Prijem za vatrogasce: ''Građani Varaždina u najtežim trenucima mogu računati na vrhunske profesionalce''
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
