[FOTO] Susret kazališnih amatera u Loboru okupio četiri generacije
Dramska sekcija KUD-a Lobor i Udruga Sveta Ana u nedjelju 24. veljače u društvenom domu u Loboru organizirali su Susret kazališnih amatera 'Četiri godišnja doba'
Dramska sekcija KUD-a Lobor i Udruga Sveta Ana u nedjelju 24. veljače u društvenom domu u Loboru organizirali su Susret kazališnih amatera 'Četiri godišnja doba'. Organizatori su i ove godine pripremili zabavan i zanimljiv sadržaj i susret četiriju generacija kazališnih amatera koji su se svojim najboljim predstavama predstavili kroz četiri godišnja doba: zimu, proljeće, ljeto i jesen.
Zimu kao godišnje doba posvećeno dječjim radostima predstavila je dječja sekcija Dramske Udruge Kaj iz Zaboka s predstavom 'Snjeguljica i sedam patuljaka i Mali komedijaši iz Stažnjevca s predstavom 'Izvrnuta pepeljuga'. Veselo proljeće i njegove promjene otvorila je Dramska sekcija KUD-a Lobor s predstavom 'Andrea i četiri komada', a dugo toplo ljeto Komedijaši s predstavom'Nekad brak, danas mrak'. Ni jesen nije bila tužna, nego puna smijeha i veselja zahvaljujući gostima iz Marija Bistrice, Udruzi umirovljenika koji su odigrali predstavu 'Čista računica'.
Najmlađi domaćini, djeca iz Udruge Sveta Ana između predstava publiku su zabavljali zanimljivim glazbeno- scenskim programom. Predsjednica KUD-a Lobor Suzana Matejaš pojasnila je kako se susret kazališnih amatera organizira u svrhu predstavljanja rada kazališnih amaterskih skupina široj javnosti i poticanja međugeneracijske solidarnosti. - Ovaj godišnji susret kazališnog amaterizma daje cjeloviti pregled godišnje produkcije dramskih amaterskih skupina od dječjeg kazališta do dramskih radionica, udruga za pomoć djeci s teškoćama u razvoju, kazališta za mlade, kazališta za odrasle do kazališta koja djeluju unutar udruga umirovljenika. Kroz godišnja doba simbolično se prikazuju predstave za različite uzraste – rekla je Matejaš, dodavši da u programu sudjeluje 70 izvođača. U ime svih članova KUD-a Lobor zahvalila je publici jer su upravo oni najveća motivacija za njegovanje i razvijanje kulturno – umjetničkog amaterizma te svakom glumcu pojedinačno na trudu, kao i njihovim voditeljima. Podršku ovoj manifestaciji uz velike i male zaljubljenike u kazališne daske da li su načelnica općine Lobor Ljubica Jembrih te zamjenik župana Anđelko Ferek – Jambrek.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Kuhana jaja ljušte se u jednom potezu: Dodajte samo jedan sastojak u vodu i ljuska sama otpada
U osnovnoj školi u središnjoj Hrvatskoj pronašli popis za odstrel s imenima djece
Prognostičar objavio kad možemo očekivati snijeg u Zagorju
Popularni trgovački lanac: 'Ne koristite ovaj proizvod, vratite ga, vraćamo novac'
Zaboravite na skupo gnojivo za cvijeće: Biljke bujaju uz ovu namirnicu koju svaka kuhinja ima, a završava u smeću
Stižu velike promjene za sve vozače u Hrvatskoj: Nova pravila mijenjaju sustav vozačkih dozvola!
VAŽAN ISKORAK: Zavod za javno zdravstvo KZŽ otvorit će Centar za mentalno zdravlje
Prometni kaos na zaobilaznici: Vozio po razrovanoj cesti zatvorenoj zbog radova - 'Vjerojatno je...'
Od tri DVD-a na području grada Zlatara – izabrane dvije predsjednice!
Nesreća u Krapini. Izlazila s benzinske i naletjela na pješake
Stručnjakinja otkriva: Klasičan vrt ili gredice?
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
BRZI RAST AQUADENTA S JASNOM VIZIJOM: Od jedne ordinacije do nove lokacije i estetske medicine
Zdravo tlo - zdrava hrana: Kako uzgojiti zdravu hranu u našem povrtnjaku?
Kandidacijske liste za izbore za mjesne odbore općine Sveti Križ Začretje
