Dvanaest zlatnih medalja za marijabistrička vina
Skupštinu je pozdravio načelnik Općine Marija Bistrica, Josip Milički
U petak je održana redovna skupština Udruge vinogradara Marija Bistrica. Izvješće o radu u 2020. godini podnio je predsjednik Stjepan Muhek, naglasivši kako je rad i ove udruge bio u 2020. godini u jednom dijelu ograničen zbog pandemije i epidemioloških mjera. Ipak ne početku godine, prije pandemije realizirano je nekoliko događanja: Vincekovo u siječnju, kušanje vina u veljači, a održana je i informativna radionica o javnom natječaju za financiranje projekata i programa poljoprivrednih udruga KZŽ-e. U ožujku je organizirana dopunska izobrazba za sigurno rukovanje i pravilnu uporabu pesticida, održana je i redovna skupština, a u svibnju i vinarijada. Sva ostala događanja nisu bila moguća, pa su izostali izleti, posjeti vinogorjima koji su bili u planu, kao i sudjelovanje u općinskim manifestacijama i organizacija Martinja.
Što se pak tiče planova za ovu godinu, održana je vinarijada u travnju, s rekordnim brojem uzoraka, a u planu su redovna događanja, koja će ovisiti o epidemiološkoj situaciji, no u Udruzi se nadaju da će biti moguće organizirati pokoji posjet vinogorju, sudjelovati na Bistričkoj noći 10. srpnja, a spremni su i za Martinje i Doček u podne na Staru godinu, no o tome je prerano davati prognoze.
Skupštinu je pozdravio načelnik Općine Marija Bistrica Josip Milički, čestitao na radu, zahvalio članovima što održavaju zagorske brege, što sudjeluju u događanjima u organizaciji Općine i Turističke zajednice, te pozvao članove da se kao OPG-ovi učlane u LAG Zeleni bregi, kako bi kroz njega mogli sudjelovati u prijavama na razne natječaje, unutar omotnice, koja u novom 4-godišnjem periodu nudi 50 mil kuna sredstava za raspodjelu.
Inače, Udruga trenutno ima 83 člana, a na kraju skupštine podijeljena su priznanja sa ovogodišnjeg ocjenjivanja vina u travnju kada su članovi osvojili 12 zlatnih, 30 srebrnih i 20 brončanih medalja, te 2 priznanja.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Naši djedovi ovu su naviku imali cijeli život. Danas je preporučuju i stručnjaci
Umro je legendarni hrvatski glumac: Po jednoj ulozi zauvijek će ostati zapamćen
Potres zatresao Hrvatsku: Zabilježeno podrhtavanje tla, oglasila se Seizmološka služba
STIGLO RJEŠENJE: Ukinute lokacijske dozvole za solare u Zaboku
Još jedna nesreća u Zagorju vozača električnog romobila. Helikopterom prebačen u bolnicu
DORH pokrenuo istragu: Iz vrtića nestalo gotovo 140.000 eura
JM Jazz World Orchestra i Luis Bonilla donose magiju pod zvjezdano nebo
Evo gdje sutra u Zagorju od jutra neće biti struje
Kupovao osobni automobil te ostao bez novca i vozila
Šapit se oprostio od kolega, posebno istaknuvši Valentinu: "Mala, bila si najveći frajer! Bez slobodnog dana"
Započelo uređenje ulaza na Novom groblju u Tuhlju
Upravitelj Gospodarenje stanovima d.o.o. nastavlja ulaganja u energetsku obnovu – dovršena obnova zgrade u Zlataru, Matije Gupca 1
Gospodarenje stanovima d.o.o. uspješno privelo kraju još jedan projekt energetske obnove u Zlataru
Kako pomoći ježevima?
[VIDEO] Tražiš posao? Pridruži se timu DUNAPACK PACKAGING
