Dvadeset polaznika na tečaju za sommeliera
Tečaj je počeo u ponedjeljak, 11. studenog , a predavanja se održavaju tijekom naredna dva tjedna u Vinariji Vuglec Breg
Turistička zajednica Krapinsko – zagorske županije ove godine ponovno organizira tečaj za sommeliere 1. razine, kojeg provodi Hrvatski sommelier klub.
Tečaj je počeo u ponedjeljak, 11. studenog , a predavanja se održavaju tijekom naredna dva tjedna u Vinariji Vuglec Breg. Ove godine na tečaju je 20 polaznika (od kojih njih 16 ima sufinanciran tečaj od strane TZKZŽ i HTZ-a, dok 4 kandidata sami plaćaju tečaj). Polaznici će se na predavanjima upoznati sa ulogom sommeliera u modernom restoraterstvu, učit će o vrstama čaša i boca za vino, kako se pristupa gostu, o aktivnoj prodaji vina, praktičnom prikazu posluživanja bijelog vina, zatim dekantiranju i posluživanju crvenog vina, temperaturi posluživanja različitih vina te kušanju vina. Učit će i o povijesti vinogradarstva i vinarstva, vinskim regijama Hrvatske i sortama vinove loze, uzgoju i životnom ciklusu vinove loze, procesu proizvodnje vina, bolestima i manama vina. Uz dobru vinsku kapljicu ide i dobar obrok, pa će na predavanjima također biti riječi i o usklađivanju jela i vina. S obzirom da je velika većina polaznika zaposlena u renomiranim zagorskim ugostiteljskim objektima, u program je također uvršten i dio koji se tiče destilata i cigara, ali i piva, vrstama i načinu posluživanja kave te obilježjima pojedinih vrsta čajeva. Turistička zajednica KZŽ dosad je dva puta provela tečaj za sommeliere 1. razine te jednom tečaj za sommeliere 2. razine.
Prethodni članak
Sljedeći članak
U tijeku velika akcija USKOK-a u Zagorju i Zagrebu. Više je uhićenih, doznaju se prvi detalji
Novi detalji akcije USKOK-a u Zagorju: Švercerima droge presudila aplikacija, policajac im pomagao
NOVI DETALJI: U velikoj akciji USKOK-a uhićen i policajac iz Zagorja
Nesreća u Zagorju: Jedna osoba teško ozlijeđena i odvezena u OB Zabok
Požar probudio građane: Izgorjela poznata pizzeria, vatra se proširila do krova
HEP: Sutra bez struje nekoliko adresa u Zagorju
Ograničava se plaćanje gotovinom: Trgovci će već od ovog iznosa provjeravati vaš identitet
Mlada Zagorka upoznala 29-godišnjaka online, a onda uslijedio šok
Hrvatska čeka protivnika u polufinalu Eura. Evo tko su vjerojatni suparnici
Novi detalji: Prijevoznik iz Dugog Sela pronalazio vozače koji su kamionima prevozili drogu
Zimi vam se magle prozori, a ljeti zrak stoji? I-Vent ventilacija s rekuperacijom to rješava efikasno – uz 7 godina garancije i čak 40% popusta
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
Ovaj stan u idealnom mjestu za život u Zagorju može biti vaš
Što učiniti ako naiđete na leptira koji prezimljuje?
